23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۹:۰۳:۱۶
کد مطلب:  gZTUWffZ
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:
دانش‌آموزان قرآنی، سفیران دستگاه تعلیم و تربیت هستند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دانش‌آموزان قرآنی را سفیران قرآن در آموزش‌ و پرورش دانست و ابراز کرد: دانش‌آموزان قرآنی باید توانمندی‌های خود را در این حوزه تقویت کنند و مروجان فرهنگ قرآن، عترت و نماز در فضا تعلیم و تربیت باشند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان خراسان رضوی، علیرضا کاظمی در اختتاميه سی‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزان دختر کشورگفت: برگزاری این دوره از مسابقات با حضور موثر و رقابت رفاقت گونه دانش آموزان شرکت کننده برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از مسابقات را در حقیقت سفیران قرآنی می دانیم که پس از بازگشت به شهر و دیار خود باید در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی تلاش نمایند و دانش آموزان قرانی باید مروجان فرعنگ قرآنی در نظام تعلیم و تربیت باشند.

وی با اشاره به تمسک به قرآن گفت:تمام ناهنجاری ها و مشکلاتی که در ما و جامعه ما وجود دارد ناشی از گسست پیوند های قرانی ما در جامعه است و ان چه نبی مکرک اسلام از ما می خواهد تمسک به قران است و تمسک به قران به این معنی متجلی شدن آموزه های قرآنی در اندیشه ،رفتار و کردار  انسان است.

كاظمي با اشاره به برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور در دو بخش دختران و پسران گفت: این مسابقات با رقابت 1800 دانش آموز شامل 1000 دانش آموز پسر و 800 دانش آموز دختر برگزار شد.

وي افزود: رقابت در بخش پسران از 15 مرداد جاری برای مدت چهار روز به میزبانی مشهد برگزار و بخش دختران آن 20 مرداد آغاز شد. دانش آموزان در هر بخش دختران و پسران در این مسابقات در رشته های قرائت تحقیق، قرائت تحلیل، حفظ پنج، 10، 20و 30 جزء قرآن کریم، اذان و مداحی رقابت کرده اند.

به اشتراک بگذارید :