14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۸:۵۲:۳۴
کد مطلب:  znfbkNGg
دانش آموزان قهرمان به فدراسیون وزنه برداری معرفی می شوند

مسئول انجمن وزنه برداری مدارس ایران گفت: قهرمانان سی و چهارمین دوره مسابقات دانش آَموزی کشور به عنوان استعدادهای ورزشی به فدراسیون وزنه برداری معرفی می شوند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان چهار محال وبختیاری ، منوچهر رضاخانی در حاشیه برگزاری مسابقات وزنه برداری دانش آموزان پسر کشور در شهرکرد اظهارداشت: مسابقات وزنه برداری دانش آموزی پس از 9 سال وقفه دوباره از سر گرفته شد.

مسئول انجمن وزنه برداری مدارس ایران افزود: در این دوره از مسابقات 'عیلرضا یوسفی' از استان مازندان به عنوان یکی از پر افتخارترین ورزشکاران وزنه برداری دانش آموزی انتخاب شد.

وي افزود: این ورزشکار در مقطع متوسطه با وزن مثبت 85 + کیلوگرم در یک ضرب وزنه 142 کیلوگرمی و در 2 ضرب نیز وزنه 182 کیلوگرمی را بالای سر برد.

رضاخانی  با بيان اين كه در رقابت ها تیم دانش آموزی مازندران قهرمان شد و خوزستان و اردیبل دوم و سوم شدند، افزود: بیست و هفتمین دوره مسابقات ورزش دانش آموزی دختر و سی و چهارمین دوره مسابقات ورزش دانش آموزی پسر از 18 تا 28 مردادماه در مجموعه ورزشی شهدای آموزش و پرورش شهرکرد در حال برگزاری است.

گفتني است؛ مسابقات قهرمانی پسران کشور در سه رشته بازی های بومی محلی، شنا و وزنه برداری با حضور700 دانش آموز از 19 تا 24 مرداماه در حال برگزاری است. در رشته وزنه برداری 87 ورزشکار در قالب 23 تیم از 23 استان کشور با هم به رقابت پرداختند.

به اشتراک بگذارید :