23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۸:۱۵:۱۱
کد مطلب:  EDDMNWKN
مدیرکل آموزش و پرورش البرز خبرداد:
جبران کمبود تجهیزات مدارس البرز با عزم همگانی

آموزش و پرورش استان البرز در بخش تجهیز مدارس با کمبودهایی مواجه است که لازم است از سوی مسئولان کشوری - استانی تحت عنوان یک اولویت فراموش نشدنی برای سال تحصیلی جدید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان البرز، خسرو ساکی گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی و کافی نبودن آن، کمک و مشارکت خیرین برای ساخت و تجهیز مدارس در این استان ضروری است.

آموزش و پرورش استان البرز افزود: به سبب کمبود اعتبار در ساخت و تجهیز مدارس پیشبرد برنامه‌ها و تکمیل پروژه‌ها با مشارکت خیرین در این استان در حال اجراست.

وی اظهارکرد: در حال حاضر30 درصد مدارس البرز توسط خیرین احداث می‌شود که در سال‌های اخیر این میزان به مرز 45 درصد رسیده است.

ساكي با بیان اینکه بیش از 50 درصد مدارس در البرز 2 شیفت فعالیت می‌کنند، افزود: از نظر امکانات و تجهیزات نیز با کمبودهای مختلفی روبرو هستند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین تخریب و مقاوم سازی 300 مدرسه نیز باید انجام شود تا وضعیت البرز از لحاظ سرانه آموزشی با سایر استان‌های کشور برابر شود.

ساكي بیان کرد: تعمیرات اساسی سالانه 500 مدرسه و تجهیزات کلاس‌ها امری است که باید مورد توجه قرار گیرد که این بخش نیز در استان البرز به اعتبار بالایی نیاز دارد .

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه در دولت یازدهم به آموزش و پروش استان توجه ویژه ای شده است، اضافه کرد: می طلبد در دولت دوازدهم نیز در بخش های آموزشی، پرورشی، پژوهشی  ورزشی و رفاهی به این استان نگاهی خاص شود.

وی اظهارکرد: در سال 92 تعداد کلاس های کالبدی در این البرز 9 هزار و 86 بوده که در سال 95 به 10 هزار و 437 کلاس افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید آمار سالن های ورزشی درون و برون مدرسه ای از 36 سالن به 45 سالن رسیده است یعنی 9 سالن ورزشی برای دانش آموزان البرزی احداث شده است.

مديركل آموزش و پرورش استان البرز از احداث ، توسعه و تجهیز نمازخانه های مدارس از 985 به 1162 و کتابخانه های مدرسه ای و کلاسی از 4 هزار و 300 به 8 هزار و 78 بعنوان دیگر دستاورد دولت تدبیر و امید در آموزش و پرورش البرز نام برد.

وی یاد آور شد: در بخش توسعه و تجهیز آزمایشگاه مرکزی و پژوهش سرای دانش آموزی نیز شاهد افزایش از 3 به 10 در این استان هستیم به گونه ای که در این مدت 7 آزمایشگاه برای دانش آموزان پژوهشگر علمی در البرز تجهیز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: توسعه و تجهیز دارالقرآن ها نیز از 2 به 9 افزایش یافته است لذا در این دولت 7 دارالقرآن فعال و تجهیز شده است.

ساکی توسعه و تجهیز مراکز مشکلات ویژه یادگیری ، مشاوره دانش آموزی و خانواده از 10 به 21 ، افزایش تاسیس هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش از 87 به 94 را از دیگر اقدامات ارزشمند این دولت در بخش آموزش و پرورش البرز دانست.

وی گفت: برای اولین بار در سال 95 مراکز یادگیری محلی البرز احداث ، توسعه و تجهیز شد و مراکز درمانی ویژه فرهنگیان نیز از 1 به 3 در این استان افزایش یافت در حالی که این استان حداقل به 10 مرکز یادگیری دیگر نیاز دارد.

ساکی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم همچنین شاهد احداث،توسعه و تجهیز مراکز رفاهی از 9 به 14 و کانون ها و اردوگاه های فرهنگی و تربیتی از 6 به 14 ، مدارس غیر دولتی از 302 به 505 مدرسه ، توسعه و تجهیز آزمایشگاه و گارگاه مدارس از 14 به 60 و احداث سالن های کنفرانس و فضاهای اداری از 1 به 6در این استان بوده ایم که با توجه به رشد سالانه 3 درصدی دانش آموزان نیاز به امکانات و تجهیزات بیشتری داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز یاد آور شد: در دولت تدبیر و امید تعداد مدارس متصل به پرتال در این استان از 50 به هزار و 100 مدرسه و مدارس هوشمند از 2 هزار و200 به 5 هزار و 440 کلاس درس رسیده است در حالی که این اقدامات تنها زمینه برخورداری یک سوم دانش آموزان از این تجهیزات و امکانات را بوجود آورده است.

به اشتراک بگذارید :