18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۳:۵۳:۲۱
کد مطلب:  zczCy8nE
رئیس اداره متوسطه اول آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
برگزاری دوره استانی برنامه تعالی مدیریت مدرسه در شوشتر

رئیس اداره متوسطه اول آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری دوره آموزشی استانی برنامه تعالی مدیریت مدرسه در شوشتر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، علی حسن فرد بابلی ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد:  دوره آموزشی 16 ساعته سطح یک برنامه تعالی مدیریت آموزشگاهی 17 تا 18 مردادماه سال جاری با حضور کارشناسان آموزش متوسطه اول و دوم و فنی و حرفه ای و کاردانش مناطق استان خوزستان در شهرستان شوشتر برگزار شد.

 

وی افزود: این دوره آموزشی به مدت 2 روز با موضوع برنامه نویسی برنامه تعالی مدیریت مدرسه و با تدریس مرضیه مسگرزاده، معاون برنامه ریزی دوره اول وزارت آموزش و پرورش وباهدف ارتقای مدیریت آموزشگاهی در شوشتر برگزار شد.

 

بابلی ادامه داد: برنامه تعالی مدلی برای اجرای سند تحول بنیادین در مدرسه است این برنامه در12محور و بر اساس ادبیات سند تحول بنیادین طراحی و تدوین شده است.

 

رئیس اداره متوسطه اول آموزش و پرورش خوزستان افزود: برای ایجاد تحول نیازمند چهارچوب و مدلی هستیم که ساحت های6 گانه تعلیم و تربیت را در برگیرد. مدل تعالی مدیریت مدرسه با الهام از مدل های تعالی سازمانی و بر دو پایه ی بنیادی توانمندسازی و نتایج و دو اصل برنامه محوری و مشارکت جویی استوار شده است.

 

بابلی بیان کرد: مدرسه یعنی اداره و رهبری آموزشی مدرسه در همه ابعاد به طوری که هم سیستم مدیریتی و ارتباط با نهادهای فرا مدرسه ای و هم مدرسه ای ،شناسایی، جذب و بکارگیری ظرفیت موجود بین پرسنل و نیروی انسانی مدرسه که همه زوایای مختلف کارکرد مدیریت در مدرسه است.

 

وی گفت: برنامه تعالی به دنبال این است که تمام مولفه های مدرسه،آموزش و تربیت را به حرکت در مسیر تعالی بخش و با استفاده از مشارکت تمام افراد اثر گذار به حرکت درآید.

به اشتراک بگذارید :