20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۸:۴۸:۵۷
کد مطلب:  R0tzgcVQ
سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش آموزش و پرورش:
در بحث آزمون استخدامي آموزش و پرورش، صلاحيت عمومي 8 هزار نفر بررسي شد

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش گفت: در بحث آزمون استخدامي آموزش و پرورش، صلاحيت عمومي 8 هزار نفر مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش مركزاطلاع رساني روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، شاپور محمدزاده در مورد روند گزینش پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی عنوان کرد: صلاحیت عمومی حدود 8 هزار نفر بررسی شد و بالغ بر 97 درصد افراد پذیرفته شدند و گروهی که چنین شرایطی را نداشتند طبق قانون برای بررسی مجدد به آنها فرصت دوباره ای داده شده است.

 

وی ادامه داد: اگر صلاحیت افرادی در این مرحله نیز تایید نشد، پرونده به هسته گزینش مرکزی ارسال می شود تا مجددا صلاحيت فرد مورد بررسی قرارگيرد و حتی در شرایط تایید صلاحیت نشدن در این دوره حداکثر3 ماه فرصت دارند تا به دیوان عدالت اداری مراجعه کنند.

 

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد : مبناي كار درگزینش افراد، اعتدال و میانه روی افراد مي باشد و اصل کار حفظ کرامت انسانی و دوری از تفکرات سلیقه ای است.

 

محمدزاده در مورد گزینش در هر دوره از آزمون‌های استخدامی گفت: بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج، اسامی چندبرابر ظرفیت از طرف وزارتخانه اعلام شده و گزینش صلاحیت های عمومی انجام می شود.

 

وی بااشاره به اینکه چارچوب قوانین گزینش از سال 1374 وضع شده است، تصریح کرد: در چارچوب قانون روند گزینش انجام می شود تا شایسته ترین افراد برای نظام آموزشی و تربیت نسل های آینده  انتخاب شوند.

 

محمدزاده ادامه داد: معلمان مدارس دولتی براساس تبصره یک ماده 16 قانون قبل از قطعی شدن استخدام باید مورد بررسی هسته گزینش قرارگیرند و براین اساس گزینش یک بار پیش از استخدام انجام می‌شود

به اشتراک بگذارید :