2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۸:۴۴:۲۵
کد مطلب:  HqEDzkI6
وزیر پیشنهادی وزارت آموزش وپرورش:
کیفیت بخشی‌ اولویت اصلی برنامه‌هاي آموزش و پرورش در دولت دوازدهم خواهد بود

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های خود در این وزارتخانه‌ درباره‌ وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحاتی داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد بطحایی ، در خصوص برنامه‌های در نظرگرفته شده برای آموزش و پرورش در مسند‌ وزارت در دولت دوازدهم اظهارکرد: برنامه در نظر گرفته شده در نسخه‌ای به رئیس جمهور داده شده و به مجلس تقدیم خواهد شد.

 

وزیرپیشنهادی آموزش و پرورش در دولت دوازدهم ادامه داد: مسائل متعددی‌ در این برنامه مورد توجه قرارگرفته و در دو محور تمرکز بیشتری داریم که شامل کیفیت‌بخشی به مسائل آموزش و پرورش و مدیریت آن بر اساس اسناد بالا دستی همچون سند تحول بنیادین است.

 

 وي تصریح کرد: نسخه‌ای برای این اهداف در نظر گرفته شده که در تمامی جوانب اداره آموزش و پرورش لحاظ خواهد شد.

 

 بطحایی‌ در مورد اظهارات منتقدین‌ راجع به صندوق ذخیره فرهنگیان و تأثیر وی در این مسئله گفت: این صندوق بنگاه اقتصادی بوده که فعالیت‌های آن اکنون تحت بررسی مجلس قرار دارد و پس از تکمیل شرایط تحقیق‌ و تفحص نتایج آن مشخص شده و قطعاً با متخلفان‌ برخورد جدی خواهد شد.

 

 وی افزود: معمولاً در بنگاه‌های اقتصادی با کوچک‌ترین غفلتی‌ اختلاف حساب‌هایی ایجاد می‌شود و با توجه به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز یکی از این بنگاه‌ها محسوب شده، بنابراین فقط بررسی‌های مجلس می‌تواند متخلفان اصلی را شناسایی کند.

 

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مورد شانس رأی اعتماد برای مسند وزارت یادآورشد: این مسئله اختیار قانونی نمایندگان مجلس بوده که بهترین گزینه را برای تصدی‌ بزرگترین وزارتخانه‌ کشور داشته باشند و من در هفته آینده با آمادگی کامل برای پاسخگویی و انتقادات نمایندگان مجلس حاضر شوم و نهایت سعی را برای بهبود روند آموزش و پرورش به کار خواهم گرفت.

به اشتراک بگذارید :