21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۲:۳۶:۰۲
کد مطلب:  xD19QK4C
مشاورمديرکل و رييس اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران خبرداد
اعلام فهرست پایگاه های مجاز انتخاب رشته کنکور در شهر تهران

* اسامی 60 پایگاه مشاوره انتخاب رشته مجاز آزمون سراسری در شهر تهران به منظور دسترسی آسان داوطلبان در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران قرار داده شده است

رييس اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران خبرداد: امسال نیز پایگاه های انتخاب رشته مجاز کنکور سراسری پذیرای دانش آموزان تهرانی هستند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, عليرضا راه پيما از تشکیل کمیته های منطقه ای مرکب از کارشناسان مشاوره, فن آوری اطلاعات, ارزیابی عملکرد , روابط عمومی و  كميته برنامه ريزي پايگاه‌هاي  مشاوره انتخاب رشته آزمون ورودي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي سال96 در شهر تهران خبر داد و با اشاره به اعلام نتایج کنکور سراسری سال 96 اظهار داشت: هدف از ایجاد پایگاه های مشاوره انتخاب رشته مجاز کنکور سراسری توسط آموزش و پرورش شهر تهران ارائه مشاوره های گروهی, فردی و نرم افزاری به منظور جلوگیری از اغواگری مراکز غیر علمی و کمک به داوطلبان در انتخاب رشته و هدایت تحصیلی آنها در راستای کسب موفقیت های تحصیلی است .

 راه پيما با بیان اینکه مشاوران متخصص و مجرب در پایگاه های انتخاب رشته کنکور شهر تهران حضور دارند عنوان کرد: این مشاوران در طول سال به طور مستقیم با دانش آموزان و خانواده ها  مرتبط بوده اند و به ویژگی های فردی و اجتماعی داوطلبان آشنایی کامل دارند و بنابراین بهتر میتوانند در تعيین اولویت های رشته شهر ها به داوطلبان کنکور کمک کنند .

* قابل قیاس نبودن هزینه مشاوره انتخاب رشته در پایگاه های آموزش و پرورش با مراکز غیردولتی

وی با اشاره به اینکه اسامی 60 پایگاه مشاوره انتخاب رشته مجاز آزمون سراسری در شهر تهران به منظور دسترسی آسان داوطلبان در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به نشانی   www.tehranedu.ir  قرار داده شده است, ادامه داد: هزینه ارائه مشاوره به داوطلبان در پایگاه های انتخاب رشته کنکور شهر تهران قابل قیاس با آموزشگاه ها و مراکز غیر دولتی نیست .

رييس اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه خدمات راهنمایی و هدایت تحصیلی دانش آموزان دختر و پسر دوره متوسطه با حضور مشاوران توانمند و مجرب و آشنا به فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته که دوره های ویژه انتخاب رشته را در کلاس های تخصصی گذرانده اند در این پایگاه ها انجام می شود, گفت: این مشاوران روند انتخاب رشته و آگاهی رسانی در خصوص شرایط ورود به رشته ها و بررسی علایق دانش آموزان را با شیوه های علمی مبتنی بر آزمون های سه گانه مشاوره ای شامل (استعداد, رغبت و سلامت روان) انجام می دهند .

گفتنی است روز شروع فعاليت پايگاه‌ها همزمان با روز اعلام نتايج آزمون ورودي 96 از طرف سازمان سنجش، و زمان فعاليت از ساعت 30/8 صبح الي 16 مي‌باشد و هزينه استفاده از خدمات مشاوره‌اي انتخاب رشته پايگاه‌ها (از قبيل: انتخاب رشته رايانه‌اي، مشاوره گروهي و فردي، چاپ انتخاب رشته سازمان سنجش و .... ) براي داوطلبان متقاضي، به ازاي مشاوره و راهنمايي تخصصي، مبلغ 900000 ريال براي مناطق 15، 16، 17، 18 و 19 و مبلغ 1100000 ريال براي ساير مناطق، تعيين شده است .

شایان ذکر است تخفيف ویژه ای براي فرزندان خانواده هاي معظم شهدا، جانبازان و همكاران محترم فرهنگي به ميزان چهل درصد از كل شهريه تخصیص یافته است .

جهت مشاهده پایگاه های انتخاب رشته کلیک نمایید

به اشتراک بگذارید :