22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۹:۳۱:۳۸
کد مطلب:  T0W3imgv
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
انتصاب مدیران کارآمد و توانمند در مدارس ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تقاضای بیش از 700 نفر از همکاران دورۀ ابتدایی برای احراز پست مدیریت مدارس ابتدایی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت: در دنیای امروز، که لازم است سازمان ها و نهادهای آموزشی با شیوه های نوین اداره شوند موفقیت آنها تا حدود زیادی به کارایی و اثربخشی مدیریت بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه ساخت نظام آموزشی هر کشوری در برگیرندۀ مجموعه ای از نیازهای سازمان های رسمی آن کشور است، تاکید کرد: عملکرد نظام آموزش و پرورش که مدیران آموزشی اداره آن را بر عهده دارند، نه تنها از نظر پیشرفت اقتصادی و اجتماعی مهم است، بلکه از نظر تأثیری که بر تحرک شغلی و انتظارات سازمان دارد، از اهمیت تعیین کننده ای برخوردار است .

احسانی با تاکید بر اینکه، تحرک در داخل سیستم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد:  باید زمینه های ارتقا و جابه جایی مدیران فراهم شود تا به یک نظام آموزشی پویا و با نشاط دست یابیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: برپایه بررسی هایی که در سال 96-95 در شهرستان های استان تهران انجام شد بیش از 300 نفر از مدیران در مدارس ابتدایی با سابقه ای بیشتر از 10 سال در یک مدرسه ثابت بوده اند ،که این موضوع  اگرچه از برخی جهات ، فواید و مزیت هایی دارد اما نیازمند تحول و پویایی است.

احسانی با اشاره به اینکه ابلاغ مدیریت مدرسه چهارساله است ، تاکید کرد: باید امکان ارتقا و جا به جایی را فراهم کنیم و مدیران شایسته ای که از عملکرد خوبی برخوردار بوده اند را به مدارس درجه بالاتر منتقل کنیم و انتصابات جدید را جایگزین آنها نماییم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به بازنشستگی تعدادی از مدیران و تأسیس تعدادی مدرسه جدید و سایر موارد به حدود 180 مدیر جدید در دوره ابتدایی نیاز مندیم ،که کمیته های انتصابات مناطق در حال بررسی سوابق و مدارک متقاضیان هستند.

به اشتراک بگذارید :