8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۲:۵۰:۴۲
کد مطلب:  v6oNSO5I
بيستمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان فراخوان داد

فراخوان بيستمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي كانون پرورش فكري در سه بخش قصه‌گويي، مقاله‌نويسي و داستان‌نويسي رضوي منتشر شد.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، مربيان، قصه‌گويان آزاد، پژوهش‌گران و نويسندگان فرصت دارند با توجه به زمان تعيين شده در هر بخش، نسبت به ارسال آثار خود اقدام كنند.

بر اين اساس محورهاي بخش قصه‌گويي، «قصه‌گويي آزاد» با درون مايه آموزشي، تربيتي (ويژه قصه‌گويان ايراني و خارجي)، «رضوي» (ويژه قصه‌گويان ايراني) و «ادبيات عامه و فولكلور - شاهنامه و...» (ويژه قصه‌گويان ايراني) اعلام شده است.

مربيان فرهنگي، هنري و ادبي مراكز فرهنگي ثابت، سيار و پستي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، قصه‌گويان آزاد (روحانيون، معلمان، دانشجويان، اولياي تربيتي، كاركنان ستادي كانون، مادران و پدران و...)، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان (14 تا 17 سال) عادي و فراگير و علاقه‌مندان به قصه‌گويي از ساير كشورها مي‌توانند در اين بخش از جشنواره شركت كنند.

انتخاب قصه مناسب، پرداخت قصه، بهره‌مندي از فنون قصه‌گويي، به كارگيري لحن و كلام قصه‌گويي برندگان پس از انتخاب در منطقه و استان به مسابقه‌ي اصلي راه خواهند يافت و مي‌توانند در بخش‌هاي ملي، بين‌المللي، رضوي، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگير به رقابت بپردازند.

مهلت ارسال لوح فشرده جشنواره قصه‌گويي به دبيرخانه‌هاي استاني مستقر در اداره‌هاي كل كانون استان‌هاي كشور در نهايت روز 31 مرداد 1396 تعيين شده است.

دبيرخانه‌ بيستمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي در بخش مقاله‌نويسي نيز از علاقه‌مندان دعوت كرده است تا به پژوهش در موضوع‌هاي «استفاده از زبان وجودي در قصه‌گويي»، «قصه‌گويي و رشد مهارتهاي اجتماعي در كودكان و نوجوانان»، «قصه‌گويي و تربيت ديني در كودكان و نوجوانان»، «كاركردهاي روانشناختي قصه‌گويي در دنياي كودكان»، «قصه‌گويي دردنياي ديجيتال» و «چگونگي بازنويسي داستانهاي ديني براي قصه‌گويي» بپردازند.

تمامي علاقه‌مندان اعم از نويسندگان، پژوهش‌گران، مربيان، معلمان، اساتيد، دانشجويان، اولياي تربيتي و... مي‌توانند در اين بخش شركت كنند.

گفتني است؛ هيات داوران اين بخش تنها آثاري را بررسي مي‌كنند كه علمي پژوهشي، علمي ترويجي، تحقيقي پژوهشي مشخص باشند.

بر اساس اين فراخوان علاقه‌مندان به شركت در بخش داستان نويسي با گروه سني18 سال به بالا (مربيان، نويسندگان، دانشجويان، اولياي تربيتي، والدين و فرهيختگان حوزه ادبيات كودك و نوجوان و...) نيز بايستي آثاري را با موضوع «فرهنگ رضوي، سيره‌ي امام رضا(ع)» خلق كنند. جوايز برگزيدگان هم‌زمان با مراسم پاياني شانزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا عليه‌السلام در سال آينده اهدا خواهد شد.

در عين حال علاقه‌مندان مي‌توانند شرايط شركت و گاه شمار هر بخش را به طور جداگانه با مراجعه به پايگاه خبري كانون به نشاني  www.kanoonnews.ir دريافت كنند يا با شماره 88971353-021 تماس بگيرند.

علاقه‌مندان همچنين مي‌توانند مقاله‌ها و داستان‌هاي خود را به نشاني الكترونيكي ccf.kanoon@gmail.com  دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.

به اشتراک بگذارید :