15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۱:۳۵:۴۰
کد مطلب:  rV0bp2yt
اعطاي عنوان خادمي فرهنگ رضوي به مديرعامل كانون

پانزدهمين جشنواره بين‌المللي فرهنگي هنري امام رضا(ع)، مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان را به عنوان خادم فرهنگ رضوي معرفي و از وي تجليل كرد.

به گزارش مركزاطلاع رساني روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان، برگزاركنندگان اين جشنواره بزرگ فرهنگي مذهبي كه روز 12 مرداد 1396 در مشهد مقدس برگزار شد، اين عنوان را به دليل نهادينه كردن فعاليت‌هاي حوزه فرهنگ رضوي در برنامه‌هاي سالانه كانون، ايجاد جريان مستمر گسترش فرهنگ رضوي به مدت طولاني در بيش از 954 مركز كانون و برپايي نمايشگاه‌هايي از آثار توليدي جشنواره امام رضا(ع) در بخش كودك و نوجوان در سراسر كشور به عليرضا حاجيان‌زاده اعطا كردند.

در همين آيين با اهداي لوحي به امضاي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، كسب اين عنوان به مديرعامل كانون تبريك گفته شده است.

همكاري‌هاي كانون با جشنواره امام‌رضا(ع) از هشتمين دوره اين رويداد فرهنگي مذهبي در سال 1389 و با برگزاري دو جشنواره قصه‌گويي رضوي در مازندران و نشريه ديواري رضوي در فارس آغاز شد و پس از آن با تشكيل دبيرخانه كارگروه كودك و نوجوان و سپردن آن به كانون اين مشاركت گسترش يافت.

شيوه برگزاري اين بخش از جشنواره در هشت دوره گذشته دست‌خوش تغييراتي شده است ولي اكنون پانزدهمين دوره اين رويداد در بخش‌هاي فرهنگي (نشريه‌نگاري، كتاب‌سازي، كاردستي) ويژه‌ كودك و نوجوان، (قصه‌گويي) ويژه‌ بزرگ‌‌سال، ادبي (شعرسرايي) ويژه كودك و نوجوان (داستان‌نويسي) ويژه كودك و نوجوان و بزرگ‌سال و هنري (سرود، پويانمايي) ويژه كودك و نوجوان با استقبال بيش از 36‌هزار شركت كننده در سراسر كشور روبرو شد.

بر اساس اين گزارش در لوح اهدايي با امضاي سيدرضا صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، از مديرعامل كانون به عنوان خادم فرهنگ رضوي قدرداني شده است.

در متن اين لوح آمده است: دريافت نشان خدمت آستان ملك پاسبان عالم محمد و توفيق حضور در بارگاهي كه نگارخانه زرين ايمان و امين پيكر پاك سلاله اميرالمومنين(ع) است . نشانه‌اي از اهتمام و كوشش براي ‌پاس‌داشت آموزه‌هاي دين مبين و آيين رحماني اسلام است و خدمات و زحمات خالصانه شما براي اعتلاي فرهنگ رضوي تحسين كرده و تبريك خود را براي دريافت عنوان خادم فرهنگ رضوي ابراز مي‌دارم.»

آيين پاياني پانزدهمين جشنواره بين‌المللي فرهنگي هنري امام رضا(ع)روز12مرداد1396 و درشب ولادت با سعادت هشتمين امام شيعيان جهان در سالن صباي صدا و سيماي خراسان رضوي در مشهد مقدس برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :