20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۰:۵۷:۵۳
کد مطلب:  fakwz2rS
معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش:
كميته هاي هدايت تحصيلي، مشكلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع كنند

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش با اشاره به شرایط ثبت نام پایه‌های تحصیلی دهم، گفت: كميته هاي هدايت تحصيلي، مشكلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع كنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان، در خصوص روند ثبت نام مدارس اظهارکرد: برای ثبت نام پایه دهم، فعالیت ها از حدود یک ماه قبل آغاز شده و به عهده مناطق مختلف کشور گذاشته شده است.

 

وی با اشاره به اینکه سامانه هدایت تحصیلی درمناطق مختلف آموزشی پس از تایید رئیس منطقه وارد فاز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه برگزاری امتحانات پایه نهم به پایان رسیده و نتایج آن اعلام شده بنابراین مناطق می‌توانند فرم شماره ۶ و ۷ هدايت تحصيلي را صادر کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

 

زرافشان اظهارکرد: بعد از صدور برگه هدایت تحصیلی دانش آموزان می‌توانند بر حسب شرایط وارد هنرستان‌ها و دبیرستان‌ها شوند. کمیته‌هایی در فرایند هدایت تحصیلی در نظر گرفته شده تا مشکلات احتمالی دانش آموزان را رفع كنند.

 

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه مرداد ماه باید تمام ثبت نام‌ها به پایان برسد، یادآورشد: امسال سامانه سنجش و سناد هماهنگ شده و خانواده‌ ها کمتر نیاز به حضور در مدارس برای ثبت نام دارند و اطلاعات بین این دو سامانه مبادله می‌شود.

به اشتراک بگذارید :