28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۰۹:۰۲:۰۶
کد مطلب:  m1QUknLU
مدیرکل فرهنگی،هنری وزارت آموزش و پرورش:
دانش آموزان مناطق مرزی پرچمداران مقابله با شبیخون فرهنگی هستند

مدیرکل فرهنگی،هنری وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان مناطق مرزی را پرچمداران مقابله با شبیخون فرهنگی دانست.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آئین افتتاحیه چهاردهمین دوره اردوی مناطق مرزی کشور، با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی-هنری وزارت آموزش و پرورش در این آئین، ضمن تبریک اعیاد خجسته دهه کرامت، با اشاره به این امر که هر بودجه ای که به آموزش و پرورش تخصیص داده می شود، می تواند در زمینه گسترش برنامه های فرهنگی به کار گرفته شود، گفت: تلاش می کنیم تا دغدغه های دانش آموزان را به مسئولین دست اندرکار حوزه های مختلف انتقال دهیم.

وی در ادامه، ضمن تأکید بر این که دانش آموزان مناطق مرزی از مسئولین انتظار دارند تا فرصت های برابر همانند دیگر دانش آموزان در اختیار آنان قرار گیرد، افزود: دانش آموزان مناطق مرزی دانش آموزانی توانمند هستند که می توان از ظرفیت های آنان در برنامه های آموزش و پرورش استفاده کرد.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود، با اشاره به این امر که کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی می بایست در جهت برنامه ریزی ، برای استفاده از ظرفیت های دانش آموزان مناطق مرزی گام بردارند، ادامه داد: پدران دانش آموزان مناطق مرزی، مرزداران این مرز پرگهر هستند و انتظار می رود مسئولین تصمیم گیر در حوزه برنامه های مناطق مرزی بودجه ای در جهت ترویج برنامه های فرهنگی در این مناطق اختصاص دهند.

مدیرکل فرهنگی،هنری وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان مناطق مرزی را پرچمداران مقابله با شبیخون فرهنگی دانسته و با تأکید بر این امر که ظرفیت اردوهای مناطق مرزی می بایست روز به روز گسترش پیدا کند، اظهار داشت: دانش آموزان مناطق مرزی نیازمند توجهات ویژه ای هستند و انتظار می رود که با ترویج کانون های دانش آموزی، دارالقرآن ها و فضاهای پرورشی در مناطق مرزی در جهت گسترش برنامه های فرهنگی گام برداریم.

رمضانی، توسعه ۵۰ درصدی فضاهای پرورشی را از مهم ترین اولویت های آموزش و پرورش برشمرده و با تأکید بر این که انتظار می رود سرمایه گذاران توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی، را نیازمند توجهی ویژه تر بدانند، تصریح کرد: امروز باید به این باور برسیم که ظرفیت های بسیار خوبی در دانش آموزان مناطق مرزی وجود دارد و باید از آنها نهایت بهره را برد.

به اشتراک بگذارید :