27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۰۸:۳۵:۵۴
کد مطلب:  u4E377xy
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
سرمایه های اصلی کشور در آموزش و پرورش شکل می گیرند

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بازدیدی سر زده ،با مدیر ، اعضای شورای معاونین و مسئولین کمیته های شورای پروژه مهر ورامین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسا نی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، به نقل از ورامین عبدالرضا فولادوند،.مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،گفت:ما باید از داشته های خود به نحو احسن استفاده نماییم و با مدیریت صحیح بیشترین بهره را از امکانات خود به دست آوریم.

وی با تاکید بر حضور ائمه جمعه و فرماندار شهرستان در شورای آموزش و پرورش ، اظهار داشت : باید از تمام ارگانها برای ارتقای آموزش و پرورش استفاده نمود ،چرا که دانش آموزان که سرمایه های اصلی کشور هستند در آموزش و پرورش شکل می گیرند.

فولادوند، ادامه داد: باید همه نهادهای استانی و شهرستانی را در پروژه مهر سهیم نماییم ، تا به یک گفتمان همگانی تبدیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با تأکید بر اهمیت پروژه مهر در آماده شدن مدارس ، جهت حضور بدون دغدغه معلم و دانش آموز در کلاس درس افزود : ساماندهی صحیح نیروی انسانی یکی از مهم ترین اولویت های  پروژه مهر است که باید به درستی به آن پرداخته شود .

وی ضمن تشریح وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،تصریح کرد: باید با آسیب شناسی ضعف ها و مشکلات پروژه مهر درسال تحصیلی گذشته ،به گونه ای عمل کنیم که در سال تحصیلی پیش رو با کمترین ضعف ، در بازگشایی مدارس روبرو باشیم.

این مقام مسئول ، فلسفه پروژه مهر را تقویت و توسعه مشارکت همه ارگانها ، سازمانها و مردم در آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت :هدف باید این باشد که آموزش و پرورش به گفتمان غالب در جامعه تبدیل  گردد .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،ساماندهی نیروی انسانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی را از مهمترین برنامه های این اداره کل دانست و افزود: امسال در برنامه پروژه مهر باید به شکلی کاملا منسجم ، برنامه ریزی شده و با تقویم اجرایی پیش برویم تا بتوانیم به اهداف عالی از پیش تعیین شده دست یابیم .

فولادوند ، با تأکید بر تلاش برای احیای اقتصاد آموزش و پرورش ، درآمدزایی مناطق آموزش و پرورش را راهگشای بسیاری از مشکلات دانست و گفت: با توسعه منابع درآمدی ،علاوه بر حل مشکلات مالی ، می توان در کار تربیتی ،فرهنگی و مقابله با آسیب های اجتماعی نیز موفق عمل کرد.

 

گفتنی است ،پس از این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از دوایر اداری این مدیریت بازدید و در جریان فعالیت کارشناسی ها و مشکلات آنان قرار گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :