28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۸:۰۲:۲۰
کد مطلب:  9577uBGA
قهرمانی قزوین در دو رشته:
مسابقات آزمایشگاهی دوره متوسطه در قزوین به کار خود پایان داد

پانزدهمین دوره رقابتهای آزمایشگاهی دوره دوم متوسطه سراسر کشور با معرفی تیم های برتر و قهرمانی قزوین در رشته آزمایشگاهی پایه دهم و آزمایشگاه زیست شناسی پایه سوم متوسطه به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی دوره دوم متوسطه نظری روز پنجشنبه با حضور قربانعلی افشانی مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان و روسای مدارس در سالن تربیت معلم شیهد رجایی قزوین برگزار شد.

در این دوره از مسابقات ۳۸۴ نفر از دانش آموزان دختر و پسر از ۳۲ استان کشور و از هر استان ۴ تیم شرکت کردند که ۱۲۸ تیم در رشته های آزمایشگاهی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی پایه سوم به رقابت پرداختند.

۲۵۵ دانش آموز دختر و ۱۲۹ دانش ـموز پسر در رقابتی علمی توانمندی های خود را عرضه کردند و در پایان نخبگان و برگزیدگان هر رشته معرفی شدند.

استان بوشهر قهرمان رشته آزمایشگاهی شیمی

در رشته شیمی استان بوشهر اول شد و علی اسدی، مبین هاشمی و محسن جعفری لوح تقدیر و جوایز نقدی را دریافت کردند.

در این رشته تیم استان آذربایجانشرقی با دختران خود سما دانشمند، نگین رحیمی و مریم پورحسینی در مکان دوم قرار گرفت.

همچنین تیم کردستان با اعضاء خود آنیا غدیری، آسو کمند پیرا، سحر پابرجا در رده سوم قرار گرفت.

تیم چهارمحال و بختیاری هم با نسترن اسدی، فاطمه اسدی و طوبی نجفی پور کاپ اخلاق گرفت.

قزوین قهرمان رشته زیست شناسی شد

در رشته زیست شناسی تیم قزوین اول شد و الهه حاجی نصیری، زهرا رضایی و فائزه صدیق رقعی تندیس گرفتند.

دراین رشته استان سمنان دوم شد و مسعود نوری جعفرآباد، امیرعباس سعیدی، محمدعلی میرگو از مدیرکل آموزش متوسطه وزارتخانه وزیر هدیه گرفتند.

رتبه سوم هم به استان خراسان رضوی رسید و محمد شریعت، خامد عنبرپور و محمد دوستی لوح تقدیر گرفتند.

در این بخش کاپ اخلاق به تیم مازندران رسید و غزل رحیمیان، لادن رستگار نژاد، مریم شاهمرادی بالای سن رفته و هدایای خود را از مسئولان استانی و کشوری دریافت کردند.

خراسان جنوبی در فیزیک اول شد

در رشته فیزیک تیم خراسان جنوبی با دانش آموزان نخبه خود محمد ابراهیمی، هادی صفریان محبی و امین سلطانی به مقام قهرمانی رسید.

تیم استان تهران با گروه خود مهدی گیوریان، امیر رضا اصل، سید امیرخاوری هاشمی در رده دوم قرار گرفت.

همچنین استان کردستان سوم شد و دانش علی محمدی، محمد نیلی و ادیب الماسی صاحب رتبه شدند.

تیم اخلاق این رشته استان البرز بود و فائزه قلی زاده، سمیرا شیخا، سید ستایش موسوی هدیه رقابت خود را گرفتند.

قزوین قهرمان رشته آزمایشگاهی پایه دهم متوسطه شد

تیم میزبان در رشته آزمایشگاهی پایه دهم متوسطه هم توانست به مقام اول دست یابد و در این تیم خانمها نگین عباسی صبا،انسیه اسماعیلی و شکیبا تقی پور لوح یادبود و هدایای خود را دریافت کردند.

دراین رشته دو مقام مشترک در رده دوم انتخاب شدند که تیم استان گیلان با فاطمه قنبری، عارفه میرزاجانی و نیره میرزاجانی و تیم تهران با نوشین گودرزی، سودا ایمانی و فاطمه بافقی زاده در سکوی دوم ایستادند.

استان قم هم در سکوی سوم ایستاد و زهره سادات برقعی، ملیکا منتظر و هانیه سادات حسینی تجلیل شدند و تیم اخلاق این رشته نیز استان البرز بود و نیلوفر متولی، حنانه قهرمانی، کیمیا ضیایی هدایای خود را دریافت کردند.

در این مراسم ضمن استقبال باشکوه از معین قاسمی دانش آموز دبیرستان شهید بابایی ناحیه یک قزوین که در مسابقات المپیاد جهانی در انگلستان صاحب مدال نقره شده است تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :