20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۲:۴۵:۴۴
کد مطلب:  0C88w3tx
با حضور مشاور اموربانوان مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی؛
همایش کرامت دختر در آئینه اسلام در منطقه خواجه برگزارشد

با حضور مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی همایش کرامت دختر در آئینه اسلام در مدارس دخترانه آربطان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از خواجه؛ طیبه معرفت در این همایش گفت: خداوند در قران کریم دختر را بعنوان هدیه الهی برشمرده است و در این راستا پدر و مادر ابتدا باید عامل به دستورات الهی، فرایض و احکام باشند تا بعنوان الگویی صحیح برای فرزندان خود عمل کنند.

مشاور امور بانوان مدیرکل افزود: همه ساله  در کنکور سراسری رتبه های برتر را دختران از آن خود می کنند و دختران لایق داشتن بهترین تحصیلات و شایسته ترین جایگاه های  علمی، فرهنگی و اجتماعی هستند و برای رسیدن به آن باید تلاش کنند.

وی ازدواج های نابهنگام  و بدنبال آن طلاق را از آسیب های اجتماعی برشمرد وخاطر نشان ساخت: با مهم دانستن امر ازدواج از شتابزدگی  بپرهیزیم.

مشاور اموربانوان مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی دین، ایمان، اخلاق و وضع معیشتی را از معیار های مهم درامر ازدواج شمرد و افزود: بایستی با حفظ عزت نفس خود از ازدواج های نامتعارف  و خودسر اجتناب کرد.

رئیس آموزش وپرورش خواجه در ادامه با بیان تاریخ دوران جاهلیت و نحوه مواجهه با دختران گفت: قبل از ظهور اسلام  در عرب جاهلیت  دختران بدلیل افکار غلط ونادرست نهادینه شده، زنده به گور می شدند ولی پس از ظهور دین مبین اسلام به زنان ودختران، ارزش وبهای خاص داده شد.

 ایمان نژاد افزود: امروز در جامعه غربی و اروپایی زیبایی و جمال ملاک شایستگی به حساب می آید ولی از نظر اسلام  کمال انسانی وسیرت خوب عامل شایستگی زن است. 

رئیس آموزش و پرورش خواجه با اشاره به اینکه حجاب محدودیت نیست گفت: اسلام مخالف حضور زن در عرصه های اجتماعی نیست و بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی به این امر مهم بیشتر توجه شده است و بایستی حیا پروری بیش از  حجاب پروری در جامعه مورد توجه قرارگیرد.   

شایان ذکر است که در پایان این همایش از دختران نمونه وبرتر با اهدای لوح سپاس وجوایز  تجلیل بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :