12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۰:۱۵:۵۰
کد مطلب:  82d0Jwqw
شورای آموزش و پرورش منطقه کاغذکنان:
صمدیان: درنقل و انتقالات مشکل همکاران غیربومی مناطق حل شود

جلسه شورای آموزش و پرورش با موضوع پروژه مهر96 با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی استان در محل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از کاغذکنان، صمد صمدیان در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات منطقه در خصوص ساماندهی و سازماندهی اظهار نمود: رویکرد اداره کل آموزش و پرورش استان حمایت از مناطق محروم و زیر پوشش بردن تمامی دانش آموزان در استان می باشد.

 معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی استان در بخشی از سخنان خود  به تشکیل مدرسه در مناطق کم جمعیت پرداخته و بیان داشت: در جهت اجرای عدالت آموزش بیش از 40 مدرسه ابتدایی با یک نفر دانش آموز در استان داریم که نشان از اهتمام و اهمیت دادن دولت محترم تدبیر و امید و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان به تحصیل دانش آموزان می باشد.

وی به اهمیت آموزش و پرورش پرداخته و آموزش و پرورش را مهم ترین و اثر گذار ترین ارگان در مجموعه های کشور دانست و هزینه در این مجموعه را سرمایه گذاری عنوان کرد و رشد و پیشرفت هر کشور را در رشد و اعتلای آموزش و پرورش آن کشور قلمداد نمود.

صمدیان نیروی انسانی در آموزش و پرورش را مهم ترین عنصر اثر گذار فرض نموده و تامین نیروی انسانی کار آمد را جهت تربیت دانش آموزان مستعد خصوصاً در مناطق محروم لازم و ضروری دانست.

معاونت پژوهش و برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی به وضع موجود نیروی انسانی در منطقه پرداخته و اظهار نمود: در این منطقه باید حدالمقدور نیروی انسانی تامین و کلاسها به صورت مناسبی اجرا گردد.

صمدیان نقل و انتقالات را فرصت مناسب دانست و افزود: بدین طریق نیروهای با سابقه که تقاضای انتقال دارند از منطقه خارج و نیرو های تازه کار وارد منطقه گردند تا مشکلات همکاران آموزشی غیر بومی هم حل گردد.و قول یاری در تشکیل کلاسها و همچنین رشته تجربی در متوسطه برادران با آمار موجود منطقه را داد.

بخشدار منطقه نیز در این جلسه به اهمیت آموزش و پرورش اشاره نموده و اظهار کرد: منطقه کاغذکنان با وسعت بالغ بر 1100کیلومتر مربع با روستاهای دور دست نیاز به رسیدگی بیشتر و در عین حال نظر مساعد اداره کل محترم آموزش و پرورش را دارد که با تامین نیروی انسانی مناسب و نیاز های مالی آن کمک کار آموزش و پرورش منطقه باشند.

وی وجود رشته های مختلف تحصیلی در منطقه را ضروری دانسته و کمک و مساعدت اداره کل محترم را در این زمینه خواستار شدند.

رئیس آموزش و پرورش منطقه در ابتدای برنامه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به حضار به تشریح وضعیت نیروی انسانی و ساماندهی فضاها و سازماندهی کل پرداخته و به مشکلات مربوط به حد نصاب دانش آموزان در بعضی از پایه ها در مقاطع مختلف اشاره و لطف اداره کل محترم را در حل موضوع خواستار شد.

احمدی در بخش دیگری از گزارشات دانش آموزان منطقه را دانش آموزانی با هوش  و تلاشگر و معلمان منطقه را از دلسوز ترین معلمان یاد نمود و اظهار داشت که همیشه دانش آموزان این منطقه دارای عنوان بوده و با درصد بالایی از رشد قبولی به تحصیل ادامه می دهند که امیدوارم در استان مثل همیشه با نظر لطف در تشکیل کلاس ها منطقه را یاری نمایند.

 

 

به اشتراک بگذارید :