28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۹:۵۰:۰۰
کد مطلب:  AlUOr0g7
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
فعالیت هاي آزمایشگاهی یکی از ارکان آموزش محسوب می شود

پانزدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی کشور، با حضور 255 دانش آموز دختر و 129 دانش آموز پسر به میزبانی استان قزوین آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین و معاون اداره کل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش با آغاز مرحله علمی مسابقات آزمایشگاهی کشور با حضور در محل برگزاری آزمون از روند برگزاری مسابقات بازدید نمودند.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در بازدید از آزمون علمی مسابقات آزمایشگاهی کشور اظهار داشت: فعالیت هاي آزمایشگاهی یکی از ارکان آموزش محسوب می شود و این فعالیت ها زمینه رشد دانش و مهارت دانش آموزان را فراهم می سازد.

وی افزود: این نوع فعالیت ها در تثبیت یادگیري و افزایش ماندگاری مفاهیم آموخته شده و نیز کسب مهارت نقش بسزایی دارد که این مهارت ها در زندگی روزمره نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و زمینه هاي خلاقیت دانش آموزان را فراهم می سازد.

سالار قاسمی تصریح کرد: پانزدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی در رشته آزمایشگاه علوم ویژه پایه دهم و آزمایشگاه شیمی، فیزیک و زیست شناسی ویژه پایه سوم متوسطه علوم تجربی و ریاضی فیزیک با حضور 384 دانش آموز از سراسر استان های کشور برگزار می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: در این دوره از مسابقات 96 دانش آموز پایه دهم متوسطه و نیز در پایه سوم متوسطه 96 دانش آموز در آزمایشگاه شیمی، 96 دانش آموز در آزمایشگاه فیزیک و 96 دانش آموز در آزمایشگاه زیست شناسی به رقابت می پردازند.

در این بازدید دودانگه معاون مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز حضور داشتند و از نزدیک روند برگزاری مسابقات را بازدید نمود، همچنین سعید پاینبرد معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین تیم بازدید کننده را همراهی می کرد.

گفتنی است اين مسابقات به صورت تيمي برگزار مي گردد و هر تيم متشكل از سه نفر می باشند، استان قزوین نیز با سه تیم متشکل از یک تیم دانش آموزان پایه دهم متوسطه و سه تیم دانش آموزان پایه سوم متوسطه در رشته فیزیک، شیمی و زیست شناسی در این دوره از مسابقات حضور دارند.

همچنین مسابقات در دو مرحله آزمون علمی و عملی در روز 11 مرداد ماه برگزار می گردد که آزمون علمی در نوبت صبح و آزمون عملی در دو نوبت صبح و بعدازظهر در مکان ها پژهشسرای دانش آموزی جابر بن حیان، دبیرستان شهید بابایی و دبیرستان فرزانگان قزوین برگزار می گردد.

آیین اختتامیه مسابقات نیز در 12 مرداد ماه از ساعت 8 الی 12 در سالن دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود. بازدید از اماکن و آثار تاریخی شهر قزوین از دیگر برنامه های جانبی در طول برگزاری مسابقات خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :