19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۲:۵۵:۱۴
کد مطلب:  1R85ILNP
با آغاز برگزاری مسابقات آزمایشگاهی کشوردر قزوین
پیام معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری مسابقات آزمایشگاهی کشور

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری مسابقات آزمایشگاهی کشور در قزوین پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است :

محرک اصلی توسعه در هر جامعه خلاقیت و نوآوری است. چراكه اختراعات و اکتشافات بشري ريشه در  تفکر و ذهن خلاق انسان ها دارد و آزمایشگاههاي  مدارس و پژوهش سرا هاي دانش آموزي مي توانند   جايگاه مناسبي در بين همه مراكز  براي جوشش ذهني دانش آموزان و حركت به سوي تفكر خلاق داشته باشند  كه به تربیت افرادی کاوشگر، آفریننده، نوآور و مولد در آموزش و پرورش  كمك نمايند .

در اين راستا انجام فعالیت های آزمایشگاهی یکی از ارکان آموزش علوم محسوب شده كه  علاوه بر تثبیت یادگیری و افزایش میزان ماندگاری آموزش هاي تئوري  ؛ موجبات رشد دانش ، مهارت و نگرش علمی و عملی را فراهم می سازد و مسابقات آزمايشگاهي نيز  فرصت مناسبي  است  براي نمايش شكوفايي خلاقیت و توانمندي دانش آموزان در انجام آزمايشات خلاقانه  كه از سال گذشته به صورت تيمي و با هدف برقراری ارتباط دوستانه و تقويت روح همكاري در بين دانش آموزان برگزار شده است .

هدف اصلي اين مسابقات فعال تر شدن آزمايشگاههاي مدارس وفراهم نمودن زمينه ايجاد ارتباط نزديك بين مهارت علمي و عملي و تقويت قدرت انديشه و مهارت دانش آموزان در يك رقابت سالم است.  بطوري كه دانش آموزان عزيز ضمن شركت در يك اردوي علمي ، مهارت كار گروهي را تمرين نموده و با همكاري و هم انديشي در يك ميدان مسابقه كشوري حاضر مي شوند .

 ضمن تشكر از زحمات بي شائبه مدير كل محترم ، معاونين و همكاران گرامي اداره كل آموزش و پرورش استان قزوين در برگزاري مطلوب مرحله كشوري اين مسابقات در دو دوره پياپي ،  بدينوسيله  مراتب قدرداني خود را از همكاران محترم در تمامي سطوح از مدرسه تا منطقه و ادارات كل آموزش و پرورش استان ها كه شرايط حضور دانش آموزان را در پانزدهمين دوره مسابقات آزمايشگاهي فراهم نموده اند، اعلام مي دارم و آرزوي درخشش آينده سازان كشور را در همه عرصه هاي علمي  بين المللي دارم.

به اشتراک بگذارید :