19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۲:۵۲:۵۳
کد مطلب:  56gkiM9C
برگزاری مسابقات آزمایشگاهی کشور در قزوین
پیام مدیرکل آموزش و پرورش قزوین به مناسبت برگزاری مسابقات آزمایشگاهی

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی کشور در استان قزوین پیامی صادر نمود.

در این پیام آمده است :

بسیار خرسندیم که امسال نیز توفیق حاصل شد تا دومین سال متوالی افتخار میزبانی دانش آموزان سراسر کشور در مسابقات آزمایشگاهی نصیب استان قزوین گردید. قبل از هر چیز از همه عوامل و دست اندرکاران اعم از همکاران وزارتی در معاونت متوسطه و اداره کل متوسطه دوم سپاس امتنان خود را اعلام می کنم.

از سرپرستان استان ها و دانش آموزان که رنج راه بر خود هموار نمودند تشکر ویژه می نمایم. در نهایت از همه همکاران خود در استان قزوین که با تمام وجود در جهت برگزاری این رویداد بزرگ کوشش نمودند صمیمانه قدردانی خود را اعلام می کنم.

با  توجه  به  تغییرات گسترده  علوم  در  عصر حاضر و  اهمیت  بسزای علوم  آزمایشگاهی اين مسابقات از چند جهت مهم جلوه می نمايد.نخست، تشویق و ترغیب آينده سازان میهن اسلامی برای در هم میختن  نظریه های علمی با علوم عملی در محیط آزمایشگاه.ديگرآنکه، حضور و انجام کارهای آزمایشگاهی توسط دانش آموزان منجر به پايداری امر ياددهی و يادگیری گرديده و آموزش از تئوری محض خارج شده و  به  نظریه  در  عمل منتهی  می شود. سوم اهمیت دست ورزی های دانش آموزان در محیط آزمون وخطای آزمایشگاه سبب  تجربيات  ناب آموزشی خواهد شد  تا  از يك طرف در محیط آزمون و خطای  آزمایشگاه  تجربه اندوزی  نموده و بنيان های علمی آينده كشور را توسعه و  تعميق بخشند و  طرفی ديگر موجب  تحرک  و  پويايی  آموزشی می شود كه آیینه تمام  نمای  يك آموزش  هدفمند است.

مسابقه آزمایشگاهی آوردگاهی است در فضای دوستانه تا دانش آموزان در كسوت تيم های مختلف بخشی از  روند  اجتماعی  شدن  را در پهنه جامعه ممارست نمايند تا بتوانند در پرتو تجربه  اندوزی های اينچنینی در جامعه  مسئولیت های  مهمتری پذيرفته  و اقدامات  بزرگتری انجام دهند.

 مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزی مدل کوچکتری از فعالیت در عرصه های علمی وپژوهشی آينده سازان  اين  زاد و بوم  است كه  یکی  از اهداف آن پیوند دادن بين تحقيق و  پژوهش با مباحث تئوريك و استمرار اين امر در فعالیت های دانشگاهی می باشد.

به اشتراک بگذارید :