24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۲:۳۰:۰۹
کد مطلب:  mUUqIEGe
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی:
مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه کشور در تبریز برگزار می شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه کشور از 17 لغایت 24 مرداد ماه به میزبانی تبریز خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روباط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با بیان این که برگزاری مسابقات ورزشی، محیطی مناسب برای رشد ابعاد مختلف اجتماعی، جسمانی و اخلاقی دانش آموزان با نیازهای ویژه است، اظهار داشت:  از 16  لغایت  24 مرداد ماه  میزبان 971 دانش آموز، مربی و سرپرست در نوزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر  با نیازهای ویژه کشور با شعار" ما می توانیم" هستیم.

وی افزود: این مسابقات در دو مرحله است که از 17 تا 20 مرداد میزبان گروه های دانش آموزان آسیب دیده شنوایی، جسمی حرکتی و کم توان ذهنی و از 21 تا 24 مرداد ماه میزبان گروه دانش آموزان آسیب دیده بینایی و کم توان ذهنی خواهیم بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: گروه اول شرکت کننده در این رقابت ها 16 مرداد ماه پذیرش می شوند و 17 مرداد ماه بعد از مراسم افتتاحیه مسابقات به طور رسمی آغاز می شود  و در گروه دانش آموزان جسمی- حرکتی 123 نفر در رشته های تنیس روی میز، شطرنج و بوچیا با یکدیگر رقابت می کنند.

پاشایی تصریح کرد: در گروه دانش آموزان آسیب دیده شنوایی نیز 275 نفر در شته های آمادگی جسمانی، تنیس روی میز و والیبال و در گروه کم توان ذهنی نیز 40 دانش آموز در رشته ورزشی تنیس روی میز به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان این که گروه دوم دانش آموزان 20 مرداد ماه پذیرش می شوند و مسابقات از 21 مرداد آغاز می شود، گفت: در گروه آسیب دیده  بینایی 140 دانش آموز دختر در رشته های گلبال، شطرنج و دوومیدانی و در گروه کم توان ذهنی 375 دانش آموزدر رشته های گویرانی و دوومیدانی رقابت می کنند.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان با بیان این که استان آذربایجان شرقی ظرفیت و پتانسیل های لازم برای برگزاری مسابقات کشوری را دارد، گفت: برای برگزاری بهتر مسابقات، بهترین سالن ها را برای این رویداد ورزشی در نظر گرفته ایم.

پاشایی گفت: مسابقات آمادگی جسمانی  و گویرانی در سالن قطران، تنیس روی میز در  سالن حمزه، شطرنج در مجتمع غلامرضا مردانی آذر، بوچیا در مدرسه شهید نوری، گلبال در سالن امام علی(ع) و دوومیدانی در پیست علی آبادی برگزار می شود.

وی با بیان این که افتتاحیه با شکوهی برای این مسابقات در نظر گرفته شده است،  ادامه داد: مراسم افتتاحیه این رقابت ها ساعت 19  روز سه شنبه 17مرداد ماه با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، روسای آموزش و پرورش استثنایی استان ها و سایر مسئولین کشوری و استانی در سالن امام علی (ع)  و مراسم اختتامیه نیز 23 مرداد ماه در سالن دانشگاه فرهنگیان برگز برگزار می شود.

پاشایی  با اشاره به تبریز 2018گفت: سازمان ها و دستگاه های مختلف برای همکاری در این رویداد  ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و برنامه های مختلف فرهنگی و تفریحی  را با توجه به شرایط خاص این دانش آموزان در نظر گرفته ایم و سعی خواهیم کرد دانش آموزان و سایر مهمانان  با خاطره خوش تبریز را ترک کنند.

 

 

به اشتراک بگذارید :