25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  ZT1N0BrB
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
حضور 200 دانش آموز دختر در اردوی سفیران سلامت

اختتامیه اردوی سفیران سلامت ویژه دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در اردوگاه شهید مصطفی خمینی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از دماوند ، اختتامیه اردوی سفیران سلامت ویژه دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با شرکت 200 دانش آموز و با حضور معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  . و مشاور مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید مصطفی خمینی برگزار شد.

محمد رحیم معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، با اشاره به اینکه سفیران سلامت ،طرحی در راستای  تحقق اهداف سند تحول بنیادین در جهت ارتقاء مهارتهای زندگی و تربیت نسل خودساخته است، تاکید کرد:تقویت مدیریت سلامت محور در مدارس ، آموزش مفاهیم سلامت ،توانمندسازی دانش آموزان ، افزایش گرایش دانش آموزان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری وخود مراقبتی، تقویت روحیه مسوولیت پذیری وهمیاری در دانش آموزان ، تقویت خودباوری و اعتماد به نفس ، تغذیه و سبک زندگی سالم ، مدیریت استرس ، کنترل خشم و مهارتهای حل مسأله از مهمترین اهداف طرح سفیران سلامت است.

 

رحیم ،اهمیت دوره نوجوانی و تأثیر آن در طول زندگی انسان را بر استفاده مطلوب از زمان دانست و گفت : باید از این فرصت در جهت کسب مهارتهای مختلف و آماده شدن برای زندگی اجتماعی بهره برد .

 

شایان ذکر است اجرای برنامه های متنوع سرود و نمایش توسط دانش آموزان و تقدیر از مربیان و نفرات برتر از برنامه های دیگر این همایش بود.

به اشتراک بگذارید :