8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۱:۲۲:۱۰
کد مطلب:  WiiPX4xS
31 كتابخانه سيار كانون راهي روستاهاي كشور مي‌شود

31 كتابخانه سياركانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان به صورت هم‌زمان روز يك‌شنبه 8 مرداد 1396 درآييني آغاز به كار مي‌كنند.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان، با آغاز به كار اين 31 كتابخانه سيار كه در مراسم رسمي آن محمدرضا واعظ ‌مهدوي معاون توسعه امور آموزشي و فرهنگي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل كانون سخنراني دارند، تعداد مراكز كانون  چهار رقمي مي‌شود و به 1012 مي‌رسد.

اين آيين ساعت 10:30 صبح روز يك‌شنبه 8 مرداد در سالن كنفرانس مركز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان واقع در خيابان حجاب تهران برگزار مي‌شود.

كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در حال حاضر داراي 118 كتابخانه سيار روستايي و 20 سيار شهري است كه با آغاز به كار اين 31 كتابخانه، تعداد آن به 169 مركز سيار در سراسر كشور مي‌رسد.

كانون همچنين داراي 787 مركز ثابت و 56 كتاب‌خانه پستي است كه جمع آن‌ها به 981 مركز مي‌رسيد ولي با آغاز حركت خودروهاي سيار جديد از محوطه مركز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري كانون به نقاط مختلف كشور تعداد آن‌ها به 1012 افزايش پيدا مي‌كند.

مراكز سيار كانون كتاب‌خانه‌‌هايي است كه در آن مربي به منظور توسعه فرهنگ كتاب‌خواني و كشف و پرورش استعدادهاي كودكان و نوجوانان با يك دستگاه خودروي مجهز به كتاب و امكانات فرهنگي هنري به روز به روستاها و مناطق شهري كم برخوردار از امكانات فرهنگي مراجعه كرده و فعاليت‌هاي متنوعي را به مخاطبان خود (6 تا 17 سال) ارايه مي‌كند.

خدمت‌رساني سيار كانون پرورش فكري به كودكان ايراني از سال 1345 و ابتدا با استفاده از چهارپايان به كودكان عشاير قشقايي در استان فارس آغاز شد و بعدها كتاب‌خانه‌هاي سيار كانون با استفاده از خودروهاي مختلفي مانند جيپ، لندرور، ميني‌بوس، اتوبوس و... در مسير روستاهاي كشور و توسعه فرهنگ كتاب‌خواني در ايران قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :