12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۹:۴۵:۱۹
کد مطلب:  vPGkCiA4
در بازدید از پایگاه های اوقات فراغت منطقه خاروانا:
علمی: تقویت بنیه علمی و افزایش بصیرت از اهداف اوقات فراغت می باشد

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی گفت:اوقات فراغت ،اوقات بیکاری نبوده بلکه غنیمت شمردن فرصت ها می باشد و نقش اولیاء در استفاده بهینه فرزندان خود از این فرصت ها ،بی بدیل وانکار ناپذیر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از خاروانا،طاهرعلمی به همراه رییس آموزش و پرورش منطقه  از کلاسهای اوقات فراغت منطقه خاروانا بازدید و از نزدیک در جریان نحوه برگزاری کلاسهای اوقات فراغت قرار گرفتند .
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش استان در این بازدید گفت: اولین محور برنامه های اوقات فراغت تابستانی معرفتی، بصیرتی و تقویت مبانی دینی بوده و برگزاری کلاسهای آموزش قرآن ونهج البلاغه در این راستا می باشد.
وی اضافه کرد: تقویت بنیه علمی و کمک به اشتغالزایی دانش آموزان از اهداف دیگر اوقات فراغت می باشد.
علمی بیان کرد: یکی از وظایف مهم آموزش و پرورش، ایجاد زمینه برای رشد همه جانبه یک دانش آموز، تربیت انسان های سالم و کارآمد و توانمند برای جامعه است.
وی خاطر نشان کرد: اوقات فراغت ،اوقات بیکاری نبوده بلکه غنیمت شمردن فرصت ها می باشد و نقش اولیاء در استفاده بهینه فرزندان خود از این فرصت ها بی بدیل وانکار ناپذیر است.
وي تاكيد كرد: اگر براي پر كردن اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ريزي جامعي صورت نگيرد آنان در معرض آسيب هاي اجتماعي قرار خواهند گرفت لذا اين مراکز با تامين نيازهاي جوانان و نوجوانان، پذيراي آنها در طول تابستان هستند.
علمی در پایان بازدید ضمن ابراز رضایت از فعالیتهای فرهنگی و ورزشی  انجام شده گفت: کلاسهای اوقات فراغت محل معرفی استعدادهای جوانان و نوجوانان است و می بایست فضای فرهنگی و هنری طوری فراهم شود که همه استعدادهای بالقوه توان رشد داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :