16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۷:۰۱:۰۵
کد مطلب:  lmTpAV9v
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:
کسب مهارت خواندن نماز و اعمال دینی از اهداف مبارزه با بیسوادی است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: یکی از انگیزه‌های اصلی مبارزه با بیسوادی، کسب مهارت خواندن قرآن و اعمال دینی مانند نماز و قرائت قرآن است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ايرنا، علی باقرزاده روز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه‌ همکاری بین سازمان نهضت سواد آموزی و ستاد اقامه نماز که در ساختمان مرکزی نهضت سواد آموزی و به منظور گسترش اقامه نماز در بین سوادآموزان برگزار شد، با اشاره به انگیزه های متنوع مشارکت سوادآموزان در دوره های سوادآموزی و اهمیت اقامه صحیح نماز افزود: قرآن‌ آموزی از ابتدای تشکیل سازمان نهضت سواد آموزی جزو لاینفک این سازمان به شمار می رفت و از طرفی یکی از مؤلفه‌های مهم سوادآموزی محسوب می‌شود.

در این دیدار که قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور نیز حضور داشت، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: اگر سوادآموزی مهارت لازم برای قرائت قرآن به همراه روخوانی و مهارت های پایه ریاضیات را کسب نکرده باشد، گواهی اتمام دوره سواد آموزی دریافت نخواهد کرد.

باقرزاده با اشاره به طرح مشترک سازمان با ستاد اقامه نماز در زمینه اجرای طرح آموزش عملی نماز «کلید بهشت» ادامه داد: این طرح یکی از بهترین فرصت ها برای افرادی است که در نظام آموزشی تحصیل نکرده‌اند و امکان استفاده از متون مذهبی، مساجد و ائمه جماعات را نیز نداشته اند و در نتیجه در آموزش صحیح نماز و اقامه آن دارای مشکل هستند.

معاون وزیرآموزش و پرورش گفت: مشاهده می‌شود اگر مشکلی در قرائت صحیح نماز وجود داشته باشد، در گروه سوادآموزی بیشتر خواهد بود، البته این در حالیست که فرهنگ و فعالیت اسلامی در کتب درسی سوادآموزی نیز وجود دارد و کتاب مستقلی در خصوص احکام در دوره تحکیم سوادآموزی ارائه می‌شود.

باقرزاده با اشاره به فعالیت سازمان نهضت سوادآموزی در گسترش فرهنگ اقامه نماز افزود: طرحی را با عنوان «آموزش عملی نماز» در نیمه دوم سال جاری اجرا می‌کنیم که در این طرح 32 اداره کل آموزش و پرورش در سراسر کشور مشارکت دارند و در فاز اول این طرح پنج هزار نفر از مدرسان نهضت سوادآموزی توسط نمایندگان و مدرسان ستاد اقامه نماز آموزش های لازم را می گذرانند تا نسبت به آموزش عملی نماز بین حداقل 48 هزار سوادآموز اقدام کنند.

این گزارش حاکیست در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری برای مدت یک سال به امضای طرفین رسید.

به اشتراک بگذارید :