24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۱:۳۴:۰۳
کد مطلب:  VHXErNzA
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش:
توجه به آموزش وپرورش به توسعه ملی در همه ابعاد منجر می شود

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش وپرورش استان های سراسرکشور در تبریز تاکید کرد: توجه به آموزش وپرورش به توسعه ملی در همه ابعاد منجر می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی، حسين فرزانه گفت: سرمایه انسانی در اول بعنوان یک ابزار تولید مطرح شد و در این راستا ما بایستی به اصل انباشت سرمایه توجه کنیم.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش وپرورش عامل پيشرفت دو كشور جنگ زده آلمان و ژاپن پس از جنگ جهاني دوم را سرمايه گذاري در نظام تعليم و تربيت آنها دانست و ادامه داد: بزرگترين سرمايه هر كشوري نيروي انساني است كه اگر تحت آموزش سيستم تعليم و تربيتي كارآمد قرار گيرد توسعه ملي آن كشور اتفاق مي افتد.

وی عمل به اقتصاد مقاومتی را راه برون از مشکلات فعلی اقتصاد کشور دانست و افزود: کمبود منابع سرمایه مشکل نبوده بلکه عدم دانش علمی وتفکر نادرست مشکل ما است.

فرزانه با اشاره به اینکه دانش مهندسی، دانش انسانی و دانش مدیریتی سه دانش موجود در حوزه اجرایی است، افزود: در این راستا، دانش مدیریتی مهم ترین دانشی است که به استفاده بهینه از منابع موجود و الگوی تقسیم کار صحیح اشاره دارد.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش وپرورش تفويض اختيار به استان ها را امري ضروري دانست و اظهاركرد: براي دستگاهي به گستردگي آموزش و پرورش اگر بخواهد بهينه سازي كند،‌ تفويض اختيار، امري اجتناب ناپذير است .

حسین فرزانه تصریح کرد: هيچ يك از حوزه هاي ستادي، مجاز به تعيين تكليف در موضوع منابع اعتباري استان نيستند و مديران كل بايد موضوع تفويض اختيار را به سطح مدارس بكشانند و سرانه را در اختيار مدرسه قرار دهند.

وی با تاکید براینکه تعلیم وتربیت زیربنا توسعه کشورها درجهان محسوب می شود، گفت: توسعه ملی در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در گرو توجه به آموزش وپرورش میسر خواهد شد و بی تردید معلمان بعنوان پیشتازان تعلیم وتربیت بوده و در خط مقدم این امر قرار دارند.

حسین فرزانه با اشاره به اینکه رشد تکنولوژی افزایش هزینه ها را دار پی دارد، تصريح كرد: در این راستا برای ارتقای سطح کیفیت آموزشی، بايد در جهت جذب منابع دولتي تلاش نموده و درکنارمديريت هزينه، رويكردمان به سمت تامين مالي از منابع غيردولتي است.

معاون وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه حق الزحمه امتحانات اخیرا پرداخت شد، خاطرنشان کرد: معوقات بعضی بخش ها و معلمان حق التدریس بزودی پرداخت خواهد شد.

حسین فرزانه در پایان یاد آور شد: بر اساس پیگیری هاي به عمل آمده و هم‌ چنين مساعدت هاي دولت محترم در ابتداي سالجاري  مبلغ سي و دو هزار و پنجاه و هشت ميلياردریال، بابت پرداخت پاداش پايان خدمت كليه فرهنگيان بازنشسته سال 1395 به وزارت آموزش وپرورش اختصاص يافت كه بر همين اساس، كليه مطالبات مربوط به پاداش پايان خدمت فرهنگيان تا پايان سال 1395 به طوركامل تسويه گرديد.

 

به اشتراک بگذارید :