18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  G6ZBReTC
مدیر کل آموزش و پرورش گیلان:
۳۷۵ هزار دانش آموز گیلانی در سال تحصیلی جدید به کلاس های درس می روند

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به آماده سازی مدارس برای بازگشایی باشکوه در آغاز مهر، گفت: امسال ۳۷۵ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید به کلاس های درس می‌روند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان گیلان، مهدی حاجتی، در جلسه شورای آموزش و پرورش لنگرود که درسالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،گفت: پروژه مهر با هدف تمهید مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس درآغاز مهر است و بخش بزرگی از جامعه درآغاز مهر به عنوان یک روز ملی به نحوی با بازگشایی مدارس درگیر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه امسال 375 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید به کلاس های درس می روند، افزود: از این تعداد صد هزار دانش آموز در پایه های اول، هفتم و دهم مدارس ثبت نام می کنند.

وي با اشاره به آماده سازی فضای مدارس برای بازگشایی باشکوه درآغاز مهر، اظهارکرد: پروژه مهر با پنج کارگروه ساماندهی و سازماندهی، تعمیر و تجهیز، تبلیغ و اطلاع رسانی، ارزیابی و تایید صلاحیت در سطح مدارس جهت آماده سازی فضای مدارس برای بازگشایی در آغاز مهر فعالیت می کند.

حاجتی با تاکید بر موضوع پروژه مهر، تصریح کرد: شهرداران درآماده سازی فضای فیزیکی مدارس (منظر بیرونی وآسفالت حیاط مدارس) مشارکت جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 19 نفر از مدیران کل  درمراسم بازگشایی مدارس حضورداشتند، اظهارامیدواری کرد: در سال تحصیلی جدید هم این سنت حسنه استمرار داشته باشد و با مشارکت در بخشی از هزینه های بازگشایی بر شکوه این مراسم بیفزایند.

به اشتراک بگذارید :