18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۶:۲۹:۵۴
کد مطلب:  iFv2CVmW
مديركل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي :
رشد سرانه مطالعه در مدارس از 8 به 9 جلد كتاب افزايش يافته است

مديركل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي از رشد سرانه مطالعه در مدارس آذربايجان شرقي خبر داد و افزود: در چهار سال گذشته سرانه مطالعه از 8 به 9 جلد كتاب افزايش يافته است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان شرقي، جعفر پاشايي پيش از ظهرامروز در آئين افتتاحيه آموزش مهارتهاي سخنوري و فن بيان ويژه دانش آموزان دختر آذربايجان‌شرقي ضمن تبريك ولادت كريمه اهل بيت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، با اشاره به سخنان رياست جمهوري در مراسم آغاز سال تحصيلي 93-92 مبني بر احياي سه زنگ طلايي انشاء، كتابخواني و گفتگو در مدارس اظهاركرد: فن بيان و سخنوري دقيقا مرتبط بر اين سه عنصر است بنابراين دانش آموزان بعنوان آينده سازان ايران اسلامي بايد با استفاده از اين بسترها براي ارتقاي سطح دانش در حوزه هاي مختلف استفاده كنند.

مديركل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي، داشتن فن بيان و سخنوري را يكي از ابزارهاي كسب موفقيت اعلام كرد و خواندن، تمرين و تكرار را در اين راستا ضروري دانست، ادامه داد: يكي محورهاي اساسي براي داشتن فن بيان و سخنوري آيات قرآن كريم و نهج البلاغه است.

وي با تاكيد بر ضرورت ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني گفت: علي رغم اينكه در متون ديني و ادبيات كشورمان به اين موضوع سفارش شده اما متاسفانه اقدامات مطلوبي در اين زمينه صورت نگرفته است.

پاشايي از رشد سرانه مطالعه در مدارس آذربايجان شرقي خبر داد و افزود: در چهار سال گذشته سرانه مطالعه از 8 به 9 جلد كتاب افزايش يافته است.

وي با اشاره به اهميت و جايگاه ادبيات و علوم انساني به ويژه شعر دركسب مهارت هاي سخنوري و مراودات اجتماعي، از معلمان و مربيان خواست با توجه به اين مهم زمينه شكوفائي استعدادهاي دانش آموزان را فراهم كنند.

به اشتراک بگذارید :