21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۵:۰۴:۱۵
کد مطلب:  BGwaemJG
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران :
معلم باید دیده شود

مراسم هم اندیشی و گردهمایی اعضای شورای معاونین مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران در محل خانه معلم منطقه 3 برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران ، مراسم هم اندیشی و گردهمایی اعضای شورای معاونین مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران در محل خانه معلم منطقه 3 برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم استاد دلشاد تهرانی در خصوص مدیریت در نهج البلاغه و خصوصیت و ويژگي مدیران در بیان امیرالمومنین علی (ع) به سخنرانی پرداخت و نمایندگان معاونین آموزش ابتدایی, سوادآموزی, آموزش متوسطه , معاونت پرورشی و فرهنگی, معاونت تربیت بدنی و سلامت, نماینده معاونین پژوهش, برنامه ریزی و نیروی انسانی و معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و نماینده انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران گزارش برنامه های حوزه خود را ارائه و نقطه نظرات همکاران معاون حوزه مربوط را نیز مطرح کردند.

در ادامه اين نشست صميمي, مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران اظهارداشت: لازمه رهبری و مدیریت بهتر استفاده از نيروي انساني کارآمد مي باشد.

عباسعلي باقري با اشاره به اينکه هدف اصلي ما ارتقای کیفیت تربیت در مدرسه بويژه در دوره ابتدایی مي باشد به بيان  راهبردهای اصلی برای آموزش و پرورش شهر تهران پرداخت.

وي برارتقاي راهبري و مديريت بويژه مديريت آموزشگاهي, ارتقاي مديريت منابع انساني, توسعه مشارکت در آموزش و پرورش, تامين زيرساخت هاي لازم براي اجراي متوازن سند تحول بنيادين , ارتقاي برنامه درسي, توسعه عدالت آموزشي و پرورشي, توسعه و تجهيز فضا و محيط هاي يادگيري و ارتقاي مديريت فضاي مجازي تاکيد نمود و افزود: اگر همه بدانیم به کدام سمت می خواهیم حرکت کنیم آن موقع سازمان و اداره به جلو حرکت خواهد کرد.

مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران بر توانمندی سازي نيروی انسانی و ارتقاي توانمندي مدارس تصريح نمود و ادامه داد: نقش معلمين توانمند در هدايت و آموزش و تربيت آينده سازان جمهوري اسلامي بي بديل است.

وي احترام و تکريم نيروي انساني و شناسايي و معرفي فعاليت ها و کارهاي خوب و فاخر فرهنگيان فرهيخته و تشويق آنها را خواستار شد و همچنين با ياداوري نقش و اهميت کارکرد تربيتي خانواده ها در آينده فرزندانشان افزود: معلمین را تکريم کنيد. معلم بايد دیده شود. دیده شدن نقش و خدمات معلمين بسیار مهم است.

باقري به ويژگي هاي مدير کارامد اشاره نمود و گفت: نيروي موفق خصوصياتي از جمله سالم و پاکدست بودن، اخلاق مدار بودن, دارای سلامت اداری را داراست. وی بر شایستگی و شايسته سالاري مديران تصريح کرد.

وي مردم و شهروندان را عائله خدا قلمداد نمود که باید با صفا و صميميت وارائه خدمت به ایشان موجبات رضايت آنها از نظام و دولت را فراهم آوريم.

به اشتراک بگذارید :