18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۲:۴۴:۲۸
کد مطلب:  6FXGpnCU
قائم مقام سازمان دانش آموزی:
سازمان، دانش آموزان را به سمت اشتغال و تولید هدایت می کند/ 16 هزار نفر در اردوی ملی پیشتازان و فرزانگان شرکت می کنند

قائم مقام سازمان دانش آموزی با بيان اين كه امسال 16 هزار نفر در اردوی ملی پیشتازان و فرزانگان شرکت می کنند، گفت: سازمان، دانش آموزان را به سمت اشتغال و تولید هدایت می کند.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از پانا؛ صبح امروز محمود علیگو در گردهمایی مدیران سازمان دانش آموزی سراسرکشور اظهاركرد: در سازمان دانش آموزی لشکر آماده ای از 850 هزار دانش آموز داریم که 30 هزار مربی آن را اداره می کند. این جمعیت عظیم متشکل از 32 هزار گروه تشکیلاتی است که در کشور توسط سازمان دانش آموزی شکل گرفته و نیرویی ارزشمندی برای مجموعه نظام جمهوری اسلامی و آموزش و پرورش کشور به شمار می رود.

 وی افزود: این تشکیلات می تواند نیروهای تشکیلاتی در هر زمینه را تربیت کند . مثلا در سازمان مجموعه هایی داریم که دانش آموزان را به سمت اشتغال و تولید هدایت می کنند.

 قائم مقام رئیس سازمان دانش آموزی در خصوص ظرفیت های این سازمان گفت: ما در سازمان 3 ظرفیت اقتصادی، تربیتی و تشکیلاتی داریم که هر سه در کنار هم هم افزایی دارند. این مجموعه بهم پیوسته را در هر جایی پیدا نمی کنید و من از مدیران این سازمان تشکر می کنم که توانسته اند این هر سه عنصر را در خود تقویت کنند چرا که بدون هر سه قابلیت ادامه فعالیت در سازمان ممکن نیست.

 وی با تاكيد بر مستقل بودن سازمان دانش آموزی به عنوان یک نهاد عمومی، گفت: ما بازوی آموزش و پرورش شناخته شدیم و در حوزه تربیتی نهادی هستیم که می تواند آزادانه در نظام جمهوری اسلامی ایران عمل کند. خواهش دارم جلسه هیات امنا برای بررسی چارت تشکیلاتی سازمان برگزار شود تا سازمان بتواند به سرعت خوبی در جهت اهدافش پیش رود.

 علیگو با اشاره به جدایی فعالیت های سازمان دانش آموزی از معاونت پرورشی گفت: امیدوارم با تشکیل «معاونت خوداتکایی و جدایی از فعالیتهای تربیتی» در سازمان این اتهام از دوش سازمان دانش آموزی برداشته شود که فقط در حوزه اقتصادی عمل می کند . مثلا امسال 16 هزار نفر در اردوی ملی پیشتازان و فرزانگان شرکت می کنند که سراسر اردو شامل انواع برنامه های تربیتی و عقیدتی است و یا اردوی آموزشی فنی تخصصی رامسر که به یک هزار دانش آموز عضو خبرگزاری پانا ارائه می شود.

به اشتراک بگذارید :