18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۲:۱۱:۵۰
کد مطلب:  RNT9RTzM
استاندار ايلام :
توسعه سواد وتعميق آن يك ضرورت فردی و اجتماعی در جامعه است

استاندار ايلام گفت: توسعه سوادوتعميق وتحكيم آن هم از لحاظ فردي و هم اجتماعي يك ضرورت انكار نا پذير است

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان ايلام ، محمد رضا مرواريد در دومين نشست شوراي پشتيباني سواد آموزي گفت: در بخش سواد آموزي و جذب و شناسايي افراد در چند سال اخير استان ايلام فعاليت چشمگير و قابل قبولي داشته است و اين اقدام مرهون تعامل آموزش و پرورش با ساير نهادهاي مسئول بوده است .

استاندار ايلام افزود: با توجه به فلسفه مراكز يادگيري محلي مسئولان استاني و شهرستاني بايد براي راه اندازي و تشكيل اين مراكز متناسب با شرايط و امكانات و پتانسيل موجود فعاليت بيشتري نمايند .

وي امكان سنجي را گام نخست در شكل گيري يك مركز يادگيري محلي بيان كرد وگفت: نخستين گام امكان سنجي با مطالعه ميداني و اخذ و بررسي آمار و اطلاعات از منابع موجود در محل توسط مسئولين آموزش و پرورش تحت نظارت گروه هاي تخصصي آنان است .

استاندار ايلام گفت: در شرايط كنوني كه تعداد بي سوادان به حداقل رسيده اند ايجاد مراكز يادگيري محلي يكي از سياست هاي مهم دولت تدبير و اميد مصوب هيأت وزيران سال 93بوده كه مهمترين مركز براي ارائه آموزش تركيبي سواد پايه با مهارت هاي اساسي زندگي بزرگسالان و تقويت توانايي مردم در بهره گيري از فناوري هاي نوين است .

به اشتراک بگذارید :