18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۱:۵۸:۵۶
کد مطلب:  Z3O0bPo5
مديركل آموزش و پرورش استان قزوين:
روح حاكم بر سند تحول بنيادين آموزش و پرورش ، پرورشي است

مديركل آموزش و پرورش قزوين گفت: روح حاكم بر سند تحول بنيادين آموزش و پرورش ، پرورشي است.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان قزوين، سالار قاسمي در سومين جلسه معاونين پرورشي و فرهنگي نواحي و مناطق آموزش و پرورش استان ضمن تقدير از زحمات و تلاش هاي معاونين نواحي و مناطق استان به ويژه حجت الاسلام انصاري معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش قزوين گفت: روح حاكم بر سند تحول بنيادين آموزش و پرورش ، پرورشي است.

مديركل آموزش و پرورش قزوين افزود: سند تحول بنيادين آموزش و پرورش به عنوان يك سند بالادستي كه به شدت مورد تأكيد مقام معظم رهبري مي باشد، اساس و بنيانش ، پرورشي و تربيتي است و از اين رو بايد قدر كار خود را بدانيم.

وي گفت: اجرايي شدن سند تحول در ۴ مقوله مهم است كه شامل اول توجه به اقتصاد آموزش و پرورش، دوم توجه و اولويت قراردادن دوره ابتدايي، سوم توجه به معلم به عنوان محوري ترين ركن آموزش و پرورش و چهارم بخش اصلي و مهم، داشتن نگاه پرورشي در همه عرصه هاي ذكر شده در آموزش و پرورش مي باشد.

مديركل آموزش و پرورش قزوين خاطر نشان كرد: دانش آموز مهمترين بخش تعليم و تربيت است، بايد دانش آموزان در مدرسه و فعاليت هاي مدرسه ديده شوند و آنها بايد در فرايند تعليم و تربيت به مشاركت گرفته شوند و بها داده شوند.

قاسمي تأكيد كرد: اگر مدير و معلم و مربي به اين فكر و مهارت رسيده باشد، در واقع بخش اعظمي از سند تحول را اجرايي كرديم.

به اشتراک بگذارید :