21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۵۰:۰۵
کد مطلب:  PyasD846
مديركل آموزش هاي كاردانش وزارت آموزش و پرورش:
بيش از 95 درصد هنرجويان رشته هاي كاردانش وارد بازار كار مي شوند

مديركل آموزش هاي كاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: بيش از 95 درصد هنرجويان رشته هاي كاردانش وارد بازار كار مي شوند.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان گلستان، سيد مصطفي آذركيش در يازدهمين دوره كشوري جشنواره هنري هنرستان هاي كاردانش از تحصيل بيش از 350 هزار هنرجو در 4100 هنرستان خبر داد و افزود: از اهداف اصلي  و سياست هاي اولويت دار وزارت آموزش و پرورش ، توسعه ي آموزش هاي مهارتي است . در حال حاضر بيش از 153 رشته مهارتي در 4زمينه هنر،صنعت،كشاورزي و خدمات به هنرجويان ارائه مي شود.

مديركل آموزش هاي كاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: اين رشته‌ها با مشاركت دستگاه هاي اجرايي و موسسات توليدي، خدماتي اجرا مي‌شود كه اين عامل منجر به اشتغال پايدار و كمك به توسعه اقتصاد خواهد شد.

وي با بيان اين كه با توجه به شعار اقتصادي امسال،آموزش و پرورش و دولت اراده جدي در تجهيز هنرستان ها دارند، افزود: از اين رو در بودجه 96 يك رديف اختصاصي به مبلغ 53 ميليارد تومان از محل2درصد فروش گاز براي تجهيز و توسعه كاردانش‌ها ، بيش از40ميليارد تومان اعتبار و مبلغ200 ميليارد تومان به عنوان تسهيلات بانكي براي رشته‌هايي كه منجر به توليد مي‌شوند در نظر گرفته شده است كه در اختيار هنرستان ها قرار خواهد گرفت.

آذركيش افزود: از آنجايي كه شاخه كاردانش، كانون آموزش مشاركتي است، تمام استانداردهاي آموزشي در شاخه كاردانش توسط دستگاه هاي اجرايي نوشته و نيازسنجي توسط آن ها انجام مي شود  پس از معرفي رشته و عناوين استاندارد به وزارت آموزش و پرورش، عناوين ارائه شده در شوراي عالي آموزش و پرورش طرح و پس از تاييد به صورت رشته‌هاي تحصيلي به كشور معرفي مي شود.

وي گفت: 153 رشته تحصيلي در هنرستان هاي كاردانش نشان مي‌دهد تنوع و تعدد رشته ها متناسب سازي شده با نياز بازار و اقتضائات بومي است.

به اشتراک بگذارید :