2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۰۹:۱۵:۰۵
کد مطلب:  xtMC7mIQ
معاون آموزش ابتدایی وزيرآموزش و پرورش تاكيد كرد:
تاثیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر رشد خلاقیت‌های کودکان

معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش و پرورش بر تاثیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر رشد خلاقیت‌های کودکان تاکیدکرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رضوان حکیم‌زاده در گردهم‌آیی مشترک مدیران کل ستاد و استانی کانون و معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری، افزود: خودروهای کتاب‌خانه سیار کانون عوض شده اما کتاب‌ و کتاب‌خوانی و خدمات فرهنگی آن اصالت خود را حفظ کرده است.

 

معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش و پرورش با اشاره به این که اغلب ما که امروز اینجا حضور داریم کودکان کانون هستیم، خاطرنشان کرد: ما خاطرات زیادی از این مجموعه فرهنگی و فعالیت‌های آن داریم، عدالت و بخشش را از کتاب‌های کانون آموختیم، شوق جست‌وجو و کشف را این‌جا تجربه کردیم و کودکی‌مان سرشار از رشد شد.

 

وي یادآور شد: امروز رایانه‌ها و گوشی‌های تلفن همراه نیز کودکی را از بچه‌های ما دزدیده و زمان فراغت آن‌ها را به خود اختصاص داده‌اند که باید تلاش کنیم با برنامه‌ریزی صحیح این مهم را به آن‌ها بازگردانیم.

 

حكيم زاده ادامه داد: امروز علی‌رغم پیشرفت سریع فن‌آوری‌ها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به این ابزارها نباخته و از آن‌ها برای دست‌یابی به اهداف خود بهره گرفته است.

 

معاون آموزش ابتدایی وزيرآموزش و پرورش با بیان این‌که موسسه‌های آموزشی زیادی درخواست همکاری با معاونت ابتدایی برای کمک به تحول نظام آموزشی را داشتند، خاطرنشان کرد: به چند دلیل مختلف اولویت همکاری را با کانون قرار دادیم که اولین آن اصالت این مجموعه‌ فرهنگی است که بر اساس بنیان‌های درست شکل گرفته و به همین دلیل از گزندهای روزگار محفوظ مانده است.

 

وی با اشاره به بازدید از 31 کتاب‌خانه‌ی سیار روستایی جدید کانون در حاشیه این گردهم‌آیی، ابراز داشت: خودروهای کتاب‌خانه‌های سیار کانون همواره نویدبخش مهربانی بوده‌اند و امیدواریم با شروع فعالیت این امکان‌های خوب فرهنگی، شاهد رشد و شکوفایی بیشتر استعدادهای کودکان و نوجوانان در نقاط مختلف کشور باشیم.

 

 معاون آموزش ابتدایی وزير آموزش و پرورش ضمن قدردانی از تلاش‌ها و همراهی‌های کانون برای برپایی این گردهم‌آیی مشترک، اظهار امیدواری کرد: با یاری خداوند متعال بتوانیم در مسیر تحول نظام آموزشی کشور گام‌های خوبی برداریم.

به اشتراک بگذارید :