18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۸:۵۲:۴۱
کد مطلب:  v9TcTnwc
معاون تربیت بدنی وسلامت وزير آموزش وپرورش خبرداد:
اجراي «طرح نماد» درسال تحصیلی جدید درسراسر کشور

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش از اجراي «طرح نماد» (نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان) در سال تحصیلی جدید در سراسرکشور خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان شرقی، مهرزاد حمیدی در گردهمایی روسای ادارات مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی استان‌های سراسر کشور؛گفت: با ایمان، توکل، اراده آهنین، تدبیر واستفاده از تجارب متقن علمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قطعا موفق خواهیم بود.

 

معاون تربیت بدنی وسلامت وزير آموزش وپرورش با بیان اینکه برای حل مشکل آسیب های اجتماعی، بایستی از دفاع مقدس الگوبرداري کنیم، تصریح کرد: ایمان، ایثار، همدلی و مشارکت یکپارچه مردم دردفاع مقدس رمز پیروزی وسربلندی کشور بود.

 

وي با بیان اینکه «طرح نماد» درسال تحصیلی96-95 بصورت پایلوت در شش استان کشور اجرا شد، اظهاركرد: این طرح باتوجه به موفقیتش، درسال تحصیلی جدید درتمام استان های کشور اجرا می شود.

 

 معاون تربیت بدنی وسلامت وزيرآموزش وپرورش با اشاره به اینکه در مدارس بایستی درکنار مسائل آموزشی وپرورشی، نشاط، شادابی ومهارت اجتماعی هم به دانش آموزان آموخته شود، اذعان كرد: برای موفقیت در برنامه‌ها، هماهنگی بین جامعه، خانواده ومدارس در امر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

 

حمیدی با تاکید بر اینکه یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که منجر به تغییر رفتار شود، افزود: تغییر در دانش دانش آموزان منجر به تغییر نگرش، تغییر در رفتار فردی وجمعی آنها می‌ شود.

 

این مقام مسئول در وزارت آموزش وپرورش یادآور شد: براساس ارزیابی ها و پژوهش های صورت گرفته در ۴ سال گذشته در سه حوزه آموزش، فرهنگ سازی و مداخلات در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

حمیدی عنوان كرد: براساس سند تحول بنیادین، هدف آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان در ابعاد مختلف، با مهارت اجتماعی بالا جهت زندگی سالم در جامعه است.

 

معاون تربیت بدنی وسلامت وزيرآموزش وپرورش با اشاره به اینکه اجتماعی کردن موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی یکی از الویت‌های است، عنوان کرد: تمامی معلمان بایستی در این امر مهم مشارکت داشته و در قبال آن احساس مسئولیت کنند.

 

وی با تاکید براینکه وظیفه ما پیشگیری است، افزود: در این راستا طرح‌های «نماد»، «پیشگیری»، « المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای»، «سفیران سلامت» و.... درمدارس سراسرکشور اجرا می شود.

 

حمیدی با اشاره به وجود 12 میلیون دانش آموز ونزدیک یک میلیون معلم در سراسرکشور، گفت: آموزش وپرورش ظرفیت عظیمی را در آگاه سازی، اقناع سازی، آموزش، کمک به پیشگیری از آسیب های اجتماعی درجامعه دارد که بایستی تمامی نهادها و دستگاه ها در این امر با آموزش و پرورش همکاری وهماهنگ باشند.

به اشتراک بگذارید :