27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۱۹:۴۹
کد مطلب:  pZagxdQG
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا اعلام کرد:
کسب مقام هفدهم در بین 30 واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با دانشگاه های دولتی برتر کشور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: کسب مقام هفدهم در بین 30 واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با دانشگاه های دولتی برتر کشور از جمله افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، دکتر شریف زاده در بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و هیات همراه از دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا و عقد و امضاء تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان و دانشگاه آزاد شهرضا اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا 15 رشته دکترای تخصصی، 58 رشته کارشناسی ارشد و 35 رشته کارشناسی دارد.

وی افزود: هم اکنون حدود 5 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیل می کنند و حدود 300 نفر عضو هیات علمی هستند و هر ساله حدود 1300نفر ورودی را در پرونده خود به به ثبت می رسانیم.

شریف زاده بیان کرد: هم اکنون 5 دانشکده در دانشگاه آزاد شهرضا دایر است که در هر دانشکده رشته های مختلفی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به حوزه پژوهشی گفت: در حوزه پژوهشی، مرکز تحقیقات شیمی رازی وجود دارد که رتبه های مختلفی را کسب کرده است و در حال حاضر اکیپ های مختلف دانشجویان در آن فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته بیش از 30 جلد کتاب در این دانشگاه چاپ شده است و لازم به ذکر است که خروجی پژوهشی دانشگاه، مراکز تحقیقاتی و مقالات علمی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به نقش دانشگاه ها در اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و افزود: دانشگاه نسل اول، دانشگاهی است که بسترهای علم در آن گسترش پیدا می کند. دانشگاه های نسل دوم به پویایی علم در گروه پژوهش اهمیت می دهند و دانشگاه نسل سوم نیز به نوآوری و رفع نیازها می پردازند.

وی در ادامه اظهاراتش همچنین به بیان مقایسه توسعه تولید محور و توسعه دانایی محورر پرداخت.

شریف زاده تصریح کرد: در این دانشگاه علاوه بر اینکه حدود 26 شرکت دانش بنیان و مرکز رشد وجود دارد، شرکت های متعددی در حوزه های مختلف فعالیت دارند و ما نیز نقش حمایتی را به خود اختصاص داده ایم.

وی همچنین به مولفه های ضروری برای ایجاد دانشگاه کارآفرین اشاره کرد و گفت: بازاریابی، رهبر، تجاری سازی، کارکنان خلاق، فرهنگ، تامین مالی، ساختار و آموزش از جمله این مولفه ها هستند.

 

به اشتراک بگذارید :