1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۱۷:۲۷
کد مطلب:  EJh3irRT
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
آمار شرکت کنندگان در لیگ علمی مهارتی مربیان و مدیران پیش دبستانی استان در مرحله اول 3287 نفر بودند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اشاره اینکه آمار شرکت کنندگان در لیگ علمی در مرحله اول 3287 نفر بودند، گفت: آمار مربیان، 1891 نفر و آمار مدیران نیز 1396 نفر بودند. مجموع پذیرفته شدگان، 62 نفر هستند که تعداد مربیان 42 نفر و مدیران 20 نفر اعلام شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهین جوانی در جلسه لیگ علمی مهارتی دیران و مربیان پیش دبستانی استان اصفهان در خصوص محورهای برنامه ریزی در حوزه معاونت آموزش ابتدایی اظهار کرد: کیفیت بخشی به آموزش، توانمند سازی و بهسازی نیروی انسانی، رشد و توسعه کمی و کیفی در دوره پیش از دبستان از جمله مهمترین محورهای برنامه ریزی شده در این معاونت هستند.

وی افزود: هدف از برگزاری لیگ علمی مهارتی، ارتقای توانمندی همکاران در دوره پیش دبستان است چرا که کار با کودک، یک فعالیت تخصصی است و همکاران باید احساس نیاز برای رشد کنند و از الگوهای خود راهبر نیز بهره مند شوند نه صرف اینکه خود را برای شرکت در آزمون مسابقات آماده کنند.

شهین جوانی همچنین بر دوره پیش دبستان به عنوان پایه و اساس شکل گیری شاکله اساسی دانش آموزان تاکید کرد و افزود: با توجه به نیازسنجی های به عمل آمده و تحلیل محتوای پیش دبستان، نسبت به تحلیل محتوا اقدام شد که در آن، مولفه های آموزه های قرآنی، رفع اختلالات یادگیری، تمرکز، توجه، افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان به صورت مستقیم و غیرمستقیم تاکید به عمل آمد.

وی بیان کرد: در مثلث یادگیری به سه رکن اولیاء، دانش آموز و مربی تاکید شده است که هر کدام از این گروه ها باید با ویژگی های رشد نوآموزان آشنا شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه اظهاراتش بر انس با قرآن و آموزه های قرآنی به نحوی که آموزه های قرآنی متناسب با سن نوآموز آموزش داده شود و در رفتار آنها نیز متجلی گردد، تاکید کرد.

وی بیان کرد: امروزه نه تنها لذت بخش کردن آموزش در این دوران به واسطه اثرگذاری و ماندگاری آن در اذهان نوآموزان اهمیت بسزایی دارد، بلکه باید به کار گروهی و کسب مهارت های اجتماعی در نوآموزان نیز توجه شود.

گفتنی است، شهین جوانی در پایان جلسه به سوالات مدیران و مربیان مراکز پیش دبستانی استان پاسخ داد. 

به اشتراک بگذارید :