21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۶:۱۷:۰۰
کد مطلب:  JHq2i6OK
رییس اداره فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش تهران گفت:
ارائه وام‌های کار‌آفرینی 10 میلیون تومانی به نخبه‌های مهارتی

رییس اداره فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش تهران گفت: در مسابقات علمی – کاربردی برگزیدگان از وام‌های کارآفرینی‌ برای پیشبرد کسب و کار خود بهره‌مند می‌شوند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران،احسان‌الله‌ جمالی رییس اداره فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش تهران در خصوص توجه به آموزش‌های مهارتی عنوان کرد: برای توجه به این نوع آموزش مسابقات و جشنواره‌هایی برگزار شده که در این برنامه‌ها مهارت‌ آموزان نخبه شناسایی می‌شوند.

وی ادامه داد: چندی پیش مسابقه‌ای علمی کاربردی در آذربایجان غربی برگزار شد و با توجهبه رشته‌های در نظر گرفته شده برای آن هنرجویان به ارائه دستاوردهای خود پرداختند و در نهایت برای برگزیدگان سیاست‌های تشویقی در نظر گرفته شد.

رییس اداره فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش تهران از ارائه وام کارآفرینی 10 میلیون تومانی به نخبه‌های مهارتی خبر داد و گفت: افراد ی که در مسابقات علمی کاربردی کشوری رتبه کسب کرده اند می‌توانند با استفاده از این وام در حوزه کسب و کار وارد شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر برگزاری چنین مسابقاتی بازارچه‌های فروش دستاوردهای هنرجویان جزو برنامه‌ها قرار گرفته تا هنرجویان به تدریج وارد کسب و کار شوند.

جمالی به برگزاری جشنواره کاردانش‌ اشاره کرد و گفت: از اول تا سوم مرداد ماه افراد برگزیده به استان گلستان اعزام می‌شوند تا به ارائه دستاوردهای خود بپردازند.

وی ادامه داد: در این جشنواره امسال از 135 هنرستان کاردانش شهرتهران 950 اثر به مرحله استانی رسیده که 16 اثر به مرحله عملی کشوری راه یافت ،ضمنا شهر تهران سنوات گذشته درجشنواره های هنری رتبه اول را کسب کرده است

رییس اداره فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش تهران گفت: با توجه به اینکه آموزش‌های مهارتی فرصت خوبی برای کسب و کار نسل آینده را ایجاد می‌کند ، با برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌توان سیاست‌های تشویقی برای جذب دانش‌آموزان ایجاد کرد.

به اشتراک بگذارید :