26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۴:۳۵:۵۹
کد مطلب:  k4XKQmvi
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
سوادآموزی کسب دانش و مهارتی است که سبب تحول در زندگی افراد می شود

جلسه بهبود کیفیت سوادآموزی شهرستان های استان تهران با حضور شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن شورای 1 این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به اینکه سوادآموزی باعث رشد و بالندگی افراد در جامعه می شود ، اظهار داشت: ما از طریق سوادآموزی توانسته ایم تغییر رفتار و تغییر نگرش در زندگی را در سوادآموزان ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سوادآموزی ، آموزش مهارت هایی است که سبب ایجاد تحول در زندگی افراد می شود، یادآور شد: هرچه قدر، ما به امر سوادآموزی توجه بیشتری کنیم ، جامعه از ایمنی و سلامت بیشتری برخوردار خواهد بود ، چرا که وجود افراد بی سواد در جامعه مشکلات و آسیب های جدی را به بار خواهد آورد.

شهریاری جامعه هدف در سوادآموزی را سنین بین 10 تا 49 سال دانست و افزود : نرخ با سوادی در شهرستان های استان تهران برابر با 9/92 درصد می باشد ،که همچنان نیازمند کار جدی در این حوزه است .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه شهرستان های استان تهران مهاجرپذیر ترین استان در کشور می باشد ، تصریح کرد: در سال 96 تلاش بر این است که چیزی در حدود 14 هزار و 550 نفر باسواد شوند که به این تعداد 1 هزارو 990 نفر از اتباع خارجی نیز اضافه می گردد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: ثبت نام دوره های سوادآموزی از اول مردادماه آغاز می گردد و طرح باسواد کردن اولیای بی سواد دانش آموزان از مهمترین طرح های این معاونت می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :