25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  tNIbuEJv
پيام تسليت وزير آموزش و پرورش در پي درگذشت مريم ميرزاخاني نابغه نامدار رياضي جهان

وزيرآموزش و پرورش در پي درگذشت مرحومه مريم ميرزاخاني، نابغه نامدار رياضي جهان، پيام تسليتي صادر كرد.

 

 

 

 

 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در متن پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني آمده است:

 

« انالله و انااليه راجعون»

 

در گذشت نابغه جوان ايراني و استاد رياضي مرحومه مريم ميرزاخاني ، نه فقط ايران و ايرانيان را متألم كرد كه جامعه علمي جهان را به سوگ نشاند.

 

خبر درگذشت نخبه رياضي ايران و جهان، بانو مرحومه مريم ميرزاخاني كه يك افتخار ملي بود، جهاني را در حيرت و اندوه فرو برد. بي شك جبران ضايعه فقدان شخصيت هاي علمي نخبه بسيار سنگين و گاه غيرممكن است.

 

بانو ميرزاخاني، ستاره اي بود كه ظاهراً در سپهر دنيا رو در نقاب خاك كرد اما دستاوردها، تلاش ها و نبوغ او تا هماره تاريخ جاودان و ماندگار خواهد بود .

 

مريم ميرزاخاني با عمركوتاهي كه داشت، جهان را از درياي نبوغش سيراب ساخت و اين معناي انسان مفيد و موثر بودن است كه موجب شد، مثل هميشه نام ايران و ايراني زنده نگاه داشته شود.

 

اين نادره دوران از پرورش يافتگان دبيرستان فرزانگان تهران و دانشگاه صنعتي شريف با نبوغ ذاتي و تلاش هاي علمي خستگي ناپذيرخود موفق شد، نشان جهاني فيلدز را از آن خود سازد .

 

اينجانب به نمايندگي از جامعه علمي و فرهنگي كشور و دانش آموزان عزيز اين غم بزرگ و ضايعه جبران ناپذير را به ايران و ايراني به ويژه خانواده معزاي اين بانوي افتخارآفرين تسليت و تعزيت عرض مي كنم و از خداوند متعال براي آن مرحومه، غفران و رحمت الهي و براي بازماندگان صبر و اجر  مسئلت مي نمايم.

به اشتراک بگذارید :