17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۸:۴۸:۴۴
کد مطلب:  N83TD3FC
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
مسابقات کرال فرهنگیان سراسر کشوربرگزیده گان خود را شناخت

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از اعلام نتایج ششمین دوره از مسابقات کرال فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند،مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: همۀ ما همخوانی و هم آوایی را از دوران مدرسه به خاطر داریم، فعالیت هایی که در روزگار مدرسه و تحصیل با نام گروه سرود از آن یاد می شد وامروزه این فعالیت ها، علمی تر و دقیق تر در قالب گروه های کرال به حیات خود ادامه می دهند و یادآور دوران شیرین مدرسه برای همه ما هستند.

وی افزود: تشویق و ترغیب دانش آموزان به تولید آثار هم آوایی، یکی از مهم ترین رویکردهای وزارت آموزش و پرورش در فعالیتهای پرورشی است که همواره به آن تأکید ویژه شده است.

 فولادوند، با اشاره به برگزاری آئین اختتامیه ششمین دوره از سری مسابقات کرال فرهنگیان، در اردوگاه شهید باهنر تهران ، تصریح کرد: 10 گروه از استان های مختلف کشور در قالب گروه های کر متشکل از فرهنگیان شاغل در حوزه های مختلف آموزش و پرورش در این دوره از مسابقات  حضور داشتند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد: پس از اعلام نتایج، استان های گلستان، کرمان و شهرستان های استان تهران به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در بخش تلفیقی ترکیبی به خود اختصاص دادند.

این مقام مسئول گفت:همچنین استان های خراسان رضوی، یزد و فارس نیز در رشتۀ تلفیقی غیر ترکیبی حائز رتبه های اول تا سوم شدند و در رشتۀ محلی ترکیبی، گروه عشایر استان چهارمحال و بختیاری در صدر نشست؛ استان مازندران دوم شد و استان های خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری، به صورت مشترک در رتبۀ سوم قرار گرفتند.

فولادوند در پایان خاطرنشان کرد: شهرستانهای استان تهران با برخورداری از بزرگترین تنوع فرهنگی کشور،  میزبان مسابقاتی بود که خود آیینه فرهنگ اقوام مختلف ایران می باشد.

به اشتراک بگذارید :