20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۰:۱۱:۰۳
کد مطلب:  QB8u9BAQ
مدیرکل دفترکار دانش وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
تحصیل 650 هزار هنرجو در هنرستان های سراسر کشور

مدیرکل دفترکار دانش وزارت آموزش و پرورش از تحصیل 650 هزار هنرجو در هنرستان های سراسر کشور خبرداد و گفت: اين هنرجويان در 7 هزار و 100 هنرستان کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، مصطفي آذرکیش با بيان اين كه 2 هزار و 700 هنرستان فنی و حرفه ای و چهار هزار و 400 هنرستان کاردانش در کشور وجود دارد، افزود: با توجه به نامگذاری سال 96 به نام سال تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی اراده خوبی نسبت به تجهیز هنرستان ها وجود داشته و در بودجه سال جاری 530 میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفترکار دانش وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: مبلغی از محل فروش 2درصدگاز نیز جهت تجهیز هنرستان ها لحاظ شده و 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی هم برای به روزآوری تجهیزات هنرستان های کشور در نظرگرفته شده است که در صورت تحقق بسیار مطلوب خواهد بود.

وی با تاكيد بر اين كه توسعه آموزش های مهارتی از سیاست های آموزش و پرورش است که اولین گام در تقویت تولیدات داخلی نیز محسوب می شود، تصريح کرد: در این راستا طرح 'یک روز با هنرستان‌ها' در سراسرکشور برای دانش آموزان پایه نهم به اجرا درآمد و نمایشگاهی از دست سازه های هنرجویان در سطح هنرستان‌ها برپا شده است.

آذركيش خاطرنشان كرد: اکنون 350 هزار هنرجو در شاخه کار دانش و حدود 300 هزار هنرجو نیز در شاخه فنی و حرفه ای در حدود هفت هزار هنرستان مشغول به تحصیل هستند و در تمامی مناطق آموزشی کشور حداقل یک هنرستان فعالیت دارد.

به اشتراک بگذارید :