27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۰۸:۴۱:۴۴
کد مطلب:  qzNknS9y
معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش وپرورش:
سند تحول بنیادین بیشتر بر رویکرد تربیت محور تاکید دارد تا آموزش محور

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش وپرورش گفت: سند تحول بنیادین بر رویکرد تربیت محور بیشتر از آموزش محور تاکید دارد و شخصیت سازی هدف تعلیم وتربیت است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان شرقي، علی زرافشان درگردهمایی سرگروههای درسی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی گفت: گروههای آموزشی نقش اساسی را در بهبود کیفیت و تحقق اهداف دستگاه تعلیم و تربیت دارد.

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش وپرورش تصریح کرد: تلاش این مجموعه با هدف ارتقاي کیفیت در دستگاه تعلیم وتربیت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه درآموزش و پرورش امروز، بحث کیفیت یک مطالبه جدی جامعه و سیستم است، افزود: در همین راستا بحث کیفیت در اهداف و بخش های مختلف سند تحول بنیادین مورد تاکید واقع شده است.

زرافشان با اشاره به اینکه امروز جایگاه ایران در بحث کیفیت آموزشی در دنیا مناسب است، افزود: ضرورت دارد که این جایگاه ارتقاء یافته و ساختاری داشته باشیم که کیفیت مد نظر را تضمین کرده و گروه های درسی بخش تعیین کننده این ساختار می تواند باشد.

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش وپرورش اذعان كرد: شاخص و معیار ما در اندازه گیری کیفیت بحث نتایج تحصیلی دانش آموزان و میانگین نمرات است.

وی با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین بر حیات طیبه دانش آموزان تاکید دارد گفت: هدف سند تحول بنیادین از تاکید بر چنین امری، آموختن مهارت خوب زندگی کردن در مدرسه زندگی است.

زرافشان با بیان اینکه کارکرد ثانویه کتاب های درسی بسیار مهمتر از کارکرد اولیه آنهاست، اظهار داشت: ما در صورتی موفق خواهیم بود که بر کارکرد ثانویه دروس که همان اهداف پیدا وپنهان محتوای آموزشی دروس است توجه خاصی داشته باشیم.

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش وپرورش با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین بر رویکرد تربیت محور بیشتر از آموزش محور تاکید دارد افزود: شخصیت سازی هدف تعلیم وتربیت است و شخصیت سازی نیز با توجه به کارکرد ثانویه امکان پذیر است.

به اشتراک بگذارید :