18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۱۲:۱۶:۲۶
کد مطلب:  C6T8KC8U
مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
معرفی 19 هزار ورزشکار دانش آموز در بیش از 11 استان کشور

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت گفت: محصول کار ورزش دانش آموزی شناسایی، تربیت و معرفی قریب 19 هزار دانش آموز از دوره های محتلف تحصیلی به صورت رسمی، در بیش از 11 استان کشور و در رشته های مختلف ورزشی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، حسین بابویی در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزان کشور در بیرجند، اظهارکرد: وزارت آموزش و پرورش در سال های اخیر با برگزاری مسابقات درون مدرسه و برون مدرسه ای موج عظیمی از جنس شور و نشاط و با هدف توسعه ورزش پهلوانی و قهرمانی در مدارس کشور ایجاد نموده است.

وی، با اشاره به تحصیل بیش از 13 میلیون دانش آموز در مدارس کشور، افزود: گستره ورزش دانش آموزی با استفاده از روش های نوین نرم افزاری و سخت افزاری در مدارس کشور رو به گسترش است و تا کنون استعداد های نابی در رشته های مختلف شناسایی و به تیم های ملی در رده های مختلف سنی معرفی شده اند.

بابویی از شهدای دانش آموز به عنوان پهلوانان واقعی ایران زمین یاد کرد و ادامه داد: ورزش در مدارس مدارس با توجه به شرایطی که دارند رشته‌های مختلف ورزشی را اجرا می‌کنند.

مدیر کل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، از خراسان جنبی به عنوان یکی از قدرت های ورزش های پهلوانی و زور خانه ای کشور یاد کرد و ابراز داشت: در سومین سال برگزاری المپیاد های درون مدرسه ای بیش از  گذشته بیش از 5 میلیون دانش آموز کشور مشارکت کردند.

به اشتراک بگذارید :