25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۸:۳۶:۲۸
کد مطلب:  dMp921bD
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه بمبرگ آلمان:
بحث استانداردهای دوره پیش دبستان در سطح کلان در حال تدوین است

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه بمبرگ آلمان گفت: هم اکنون بحث استانداردهای دوره پیش دبستان در سطح کلان در حال تدوین است به طوری که مراکز پیش دبستانی باید به دنبال استاندارد کیفیت، تحت عنوان استاندارد مراکز پیش از دبستان باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، دکتر طلایی در جلسه شورای تحلیل محتوای اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: راه توسعه کشور از راه توسعه انسانی می گذرد و راه توسعه انسانی نیز از راه توسعه کودکی می گذرد.

وی افزود: در مراکز پیش دبستانی ها عنصر نیروی انسانی اهمیت بسزایی دارد که این موضوع باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته شود.

دکتر طلایی بیان کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم این است که بحث اقتصادی آموزش در مراکز پیش دبستانی را باید حل کرد که این کار نیازمند فکر جمعی است.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه بمبرگ آلمان با اشاره به تولید محتوای مراکز پیش دبستانی ها ادامه داد: در این مراکز 4 عنصر را در نظر گرفته ایم که شامل مربی، متربی، مراکز آموزشی و برنامه درسی است و باید در استان اصفهان بر این عناصر تاکید شود.

وی عنوان کرد: هم اکنون دو سطح برنامه درسی را در پیش دبستانی ایجاد کرده ایم از جمله برنامه درسی ملی پیش از دبستان که هدف کلی در این برنامه این است که کودک باید قبل از ورود به پیش دبستانی ها از ویژگی های خاصی برخوردار باشد.

وی در ادامه اظهاراتش به برنامه درسی مرکز محور نیز اشاره کرد و گفت: در این برنامه، روش های مختلفی تعریف شده است که باید مورد توجه قرار گرفته شود.

دکتر طلایی پیشنهاد کرد: مراکز پیش دبستانی باید به دنبال استاندارد کیفیت، تحت عنوان استاندارد مراکز پیش از دبستان باشند.

وی در ادامه گفت: امروز نه تنها باید به شایستگی های کلیدی مربیان پیش از دبستان توجه ویژه ای شود، بلکه باید مورد اجرا قرار بگیرد.

 

به اشتراک بگذارید :