21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۵:۵۹:۵۹
کد مطلب:  XCS11pre
مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
مشارکت 100 هزار هنرجوی کشور از پانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرستان ها

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: استقبال و مشارکت 100 هزار هنرجوی کشور از پانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرستان ها از مراحل اولیه تا نهایی قابل توجه است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان غربی، مصطفی آذرکیش روز چهارشنبه در آیین اختتامیه پانزدهمین دوره از مسابقات علمی کاربردی کار دانش کشور افزود: 100 هزار نفر در مرحله اول این دوره از مسابقات شرکت کردند که از این تعداد 2 هزار و 937 نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

مدیرکل دفترکاردانش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در مرحله کشوری نیز 261 نفر موفق به کسب امتیاز و حضور در مرحله نهایی و عملی شدند.

وی گفت: بهبود کیفی آموزش های مهارتی، آشنایی جامعه با توانمندی های هنرجویان شاخه های کاردانش از اهدافی است که زا برگزاری این مسابقات پیگیری می شود.

آذرکیش اضافه کرد: سنجش میزان کیفیت آموزش های تخصصی ارائه شده در سه سطح منطقه ای، استانی و کشوری،اشاعه و ترویج فرهنگی کار و مهارت آموزی وکار افرینی از جمله دیگر اهداف قابل بررسی در این زمینه8 است.

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: تشویق و ترویج هنرجویان در بروز خلاقیتهای علمی و کار گاهی ، ایجاد روحیه رقابت جویی و رقابت پذیری سالم بین هنرجویان از سایر اهداف این دوره از رقابتها بود.

وی بیان کرد: در این دوره از مسابقات سعی شد تا شرایط برگزاری با استانداردهای جهانی منطبق باشد و دانش آموزان در آینده نیز بتوانند از نتایج این مسابقات بهره مند شوند.

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: 37عنوان آزمون مهارتی هنرجویان کشور در بخشهای مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و هنر عناوینی وجود داشت.

وی اضافه کرد: این عناوین همگی متناسب با استانداردهای جهانی و با لحاظ کردن نیازهای بازار کار بوده است.

به اشتراک بگذارید :