26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۰:۱۷:۴۳
کد مطلب:  HGGNMW37
در آموزش و پرورش ناحیه 3 اتفاق افتاد :
جشن تقدیر از برترین های عرصه تعلیم و تربیت ناحیه سه

جشن تقدیر از برترین های عرصه تعلیم و تربیت ناحیه سه به همت کارشناسی آموزش متوسطه دوره اول و دوم ، کارشناسی آموزش فنی حرفه ای و کاردانش و گروه های درسی ناحیه و با حضور روسا و مسوولان و کارشناسان ادارت مختلف اداره کل و ناحیه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 3 شهر اصفهان ، جشن تقدیر از برترین های عرصه  تعلیم و تربیت ناحیه سه به همت کارشناسی آموزش متوسطه دوره اول و دوم ، کارشناسی آموزش فنی حرفه ای و کاردانش و گروه های درسی ناحیه و با حضور روسا و مسوولان و کارشناسان ادارت مختلف اداره کل و ناحیه برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مهندس محمدی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان، اعرابی رییس اداره آموزش متوسطه اول اداره کل ، موسوی زاده رییس اداره آموزش متوسطه دوم اداره کل ، مهندس شاهپوری رییس اداره آموزش فنی حرفه ای و کار و دانش اداره کل ، خانم منوچهری رییس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی ، خانم دکتر اقارب پرست کارشناس آموزش متوسطه دوم ، مدیریت ناحیه و معاونان ایشان و کارشناسان وهمکاران برگزیده ی متوسطه اول و دوم و فنی حرفه ای و کار دانش ناحیه سه در عرصه های مختلف علمی - مهارتی و گروه های درسی برگزار شد.

در این جلسه مدیر ناحیه ، ابواالفضل دقیق ضمن تقدیر و تشکر از شورای خلیفه گری ارامنه ، میزبان مکان ضمن تجلیل از برگزیدگان حاضر ، توجه به سرمایه های انسانی و اجتماعی را عامل مهم و تاثیر گذار توسعه یافتگی ملت ها دانست.

در ادامه مهندس محمدی معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تشکر از ابتکار ناحیه سه برای گردهمایی مدیران و معلمان آن هم در فضای مدارس ارامنه و نیز تشکر از مدارس وبه ویژه شورای خلیفه گری ارامنه و یادآوری قدمت آموزشی مدارس ارامنه و توجه به تعلیم و تربیت ادیان الهی و تاثیر این تربیت بر جامعه ی اصفهان ؛ استمرار جریان فاخر تعلیم و تربیت  و نیز همزیستی و تلاش برای تربیت انسانهای بالنده تر را حاصل توجه ویژه پیروان ادیان الهی و بخصوص ارامنه ی اصفهان دانست.

مهندس محمدی تاکید کرد شادی حلقه ی گمشده ی جامعه ی ماست که برنامه ریزی های مد ون لازم دارد .وی با اشاره به اینکه رویکرد آموزش متوسطه عبور از چارچوب های آفت زا ست .

نکات اولویتی اداره کل در تغییر رویکردها را چنین عنوان کرد:

 • اولویت اول : توسعه ی مدیریت مدرسه برای ورود به تحول
  مدرسه یک واژه ی سازمانی اداری نه بلکه یک واژه ی زندگانی است .
  برای تقویت محیط پویا و شاد مدرسه ، مدیریت مدرسه موثر است .
  در اولین گام ، تغییر نگرش برای مدرسه فردا
   
 • اولویت دوم: توسعه آموزشی مهارتی و فنی و حرفه ای ۶۰% دانش آموخته بیکار داریم .
   
 • اولویت سوم : تقویت بستر توسعه خلاقیت کار گروهی و کارآفرینی
  هویت یابی دانش آموز بر اساس همین مولفه ها است :
  توانمندی کار جمعی ، شناسایی استعداد های خود ، خلاقیت بدون کلاس محوری
   
 • اولویت چهارم :
  اجرای مطلوب نظام ۳.۳.۶

معاون متوسطه استان در انتقاد به اجرای این نظام  گفت : در تاریخ ۱۲۰ ساله نظام آموزشی مدون ایران هیچگاه به یکباره چنین تحولی اتفاق نیفتاده است . وی خاطر نشان کرد البته که گریزی از چنین حرکتی نیست و یاری و همکاری همگان را از جمله مدرسه ، مدیریت ،خانواده ، دانش آموز و به ویژه معلم به عنوان زیرساخت هر نظام آموزشی می طلبد .

معاون اداره کل اصفهان برخی از دستاوردهای تلاش استان را چنین برشمرد: در کنکور سراسری رتبه ی دوم و سوم کشوری هستیم .۹۵% گروه های آموزش استان رتبه ی اول کشوری دارند و در میانگین نمرات نهایی بالا ترین بوده است.

وی گفت : با سعی فراوان ، در هدایت تحصیلی دوره اول متوسطه توازن و تعادل رعایت شده است و در کار و دانش ۳۵ رتبه ی کشوری داشته ایم .

مهندس محمدی عنوان کرد : برای اولین بار آموزش هوانوردی در اصفهان انجام گرفت .

وی در پایان با تشکر و تقدیر و تجلیل مجدد همکاران و مسوولان نظام موافق آموزش نظامی دانست که بر توانمند سازی دانش آموزان تاکید می ورزد .

به اشتراک بگذارید :