25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۰۴:۳۲
کد مطلب:  MNvPXnxO
رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:
رشد 100 درصدی شرکت کنندگان در سومین دوره جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی

رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امسال در سومین دوره از جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی در استان رشد 100 درصدی شرکت کنندگان را داشته ایم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، جعفر تحویل پور در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال شاهد برگزاری سومین جشنواره درس تفکر و سبک زندگی خواهیم بود.

وی افزود: کتاب تفکر و سبک زندگی جمله کتاب های جدیدی است که در حوزه پرورشی ورود پیدا کرده است به طوری که در سال های گذشته با برگزاری کلاس پرورشی، محتواهای پراکنده ای برای دانش آموزان تدریس می شد و از روال یکسانی برخوردار نبود به همین منظور برای پایه های هفتم و هشتم دو کتاب با عنوان تفکر و سبک زندگی تعریف شد.

تحویل پور ادامه داد: عمده روش تعریف شده برای این کتاب ها، روش فعال تدریس است که دبیر مورد نظر باید خود اهل تحقیق و تفحص باشد تا بتواند دانش آموزان را به این سمت هدایت کند.

وی بیان کرد: بعد از تدریس کتاب، تصمیم گرفته شد که جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی برگزار شود تا بلکه افرادی به عنوان الگو مطرح شوند. بر همین اساس دو دوره از این جشنواره برگزار شد و تابستان امسال نیز این جشنواره در همدان برگزار خواهد شد که سهمیه استان در جشنواره کشوری 10 نفر هستند.

رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه اظهاراتش گفت: امسال همچنین ششمین دوره جشنواه تجارب برتر تربیتی در شهر تبریز برگزار می شود که در این جشنواره نیز شاهد رشد شرکت کنندگان بوده ایم.

وی ادامه داد: هم اکنون داوری های مربوط به این جشنواره انجام شده است به طوری که امسال استان اصفهان 20 سهمیه کشوری را به خود اختصاص داده است که رشد 250 درصدی رشد شرکت کنندگان را داشته ایم.

وی تصریح کرد: طبق گزارشات رسیده، 20 نفر اول مشخص شده اند که آثار آنها مجددا داوری می شود که اسامی تعدادی از این افراد به عنوان منتخب کشوری اعلام می شود.

تحویل پور با اشاره به اینکه مخاطبان این جشنواره همه همکاران فرهنگی هستند، اعلام کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، به کار گیری و انتقال تجربیات معلمان پیشکسوت و با سابقه به معلمان دیگر است و نکته مهم این است که در این جشنواره نیز بازنشستگان می توانند تجربیات خود را در اختیار دیگر همکاران فرهنگی قرار دهند.

 

به اشتراک بگذارید :