11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۲:۳۹:۲۶
کد مطلب:  oU2K7VAL
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان زنجان خبر داد:
راهیابی 74 نفر از دانش آموزان استان در مرحله کشوری مسابقات قرآن ، عترت و نماز

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : در مرحله کشوری مسابقات قرآن عترت و نماز تعداد 74 نفر از دانش آموزان استان حضور دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود عباسی با اعلام این خبر افزود : مسابقات قرآن ، عترت و نماز که با هدف توسعه فرهنگ و معارف اسلامی و تقویت انس دانش آموزان با قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص)  در دو بخش پژوهشی شامل رشته های تفسیر ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، احکام و انشای نماز و در بخش آوایی شامل  رشته های قرائت تحقیق ، ترتیل ، حفظ عمومی حفظ ویژه شامل 5 جزء ، 10جزء ، 20جزء و حفظ کل ، اذان و مداحی ( ویژه پسران ) برگزار می شود .   

وی افزود : بر اساس زمان بندی و برنامه ریزی های انجام شده در بخش پژوهشی  مسابقات دانش آموزان پسر از 20 لغایت 23 تیرماه و مسابقات دانش آموزان دختر نیز از تاریخ 25 لغایت 28 تیرماه در شهر اردبیل برگزار می گردد که در بخش آوایی 15 دانش آموز پسر و 15 دانش آموز دختر از استان زنجان به رقابت خواهند پرداخت .

وی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : در بخش آوایی نیز مسابقات دانش آموزان پسر از 15 لغایت 18 مرداد ماه و مسابقات دانش آموزان دختر نیز از 20 لغایت 23 مرداد ماه  به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود که در این بخش نیز 25 دانش آموز پسر و 19 دانش آموز دختر از استان زنجان حضور خواهند داشت.

عباسی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن و عترت در بخش فرهنگیان نیز گفت : در این مسابقات که از 14 لغایت 17 تیر ماه در شهر مشهد مقدس در حال برگزاری است 8 نفر از فرهنگیان استان زنجان در رشته های قرائت تحقیق ، حفظ 10 جزء ، نهج البلاغه ، الگوی برتر تدریس احکام شرکت دارند.

این مقام مسئول گفت : در مجموع تعداد 34 دانش آموز دختر ، 40 دانش آموز پسر ، 8 نفر از همکاران فرهنگی به همراه 5 نفر سرپرست و 4 نفر مربی از استان زنجان به این مسابقات اعزام می شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به فرآیند تخصصی و طولانی مدت  برگزاری مسابقات قرآن نماز و عترت دانش آموزان استان از مرحله آموزشگاهی تا مرحله کشوری که  از مهر ماه با تشکیل ستاد و برنامه ریزی و تنظیم جدول زمانبندی مراحل مختلف اجرایی شروع و تا مردادماه با برگزاری مرحله کشوری پایان می یابد ،    گفت : در مرحله آموزشگاهی این مسابقات تعداد 74 هزار و 794 نفر ، در مرحله منطقه ای تعداد 14 هزار و 626 نفر و در مرحله استانی نیز یک هزار و 57 نفر از دانش آموزان استان حضور داشتند .

وی گفت : تعداد فرهنگیان شرکت کننده در مرحله منطقه ای این مسابقات 2 هزار و یک نفر و در مرحله استانی نیز 100 نفر بود که در رشته های قرائت و حفظ و نهج البلاغه و الگوی برتر تدریس احکام به رقابت پرداخته و در نهایت 8 نفر از همکاران برتر در این مسابقات  به مرحله کشوری اعزام می شوند.

به اشتراک بگذارید :