3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۰۸:۵۵:۰۲
کد مطلب:  c0hlVl6C
با هدف بررسی فضاهای آموزشی، پروژه های ناتمام
بازدید مدیر کل نوسازی مدارس استان ازمنطقه تبادکان

مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی از پروژه های ناتمام و در دست احداث آموزش و پرورش منطقه تبادکان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از  منطقه تبادکان ،  مهندس جاسم حسین پور مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی به همراه ابری مدیریت آموزش و پرورش منطقه تبادکان از طرح های آموزشی در دست اجرا و همچنین از تعدادی از مدارس تخریبی منطقه تبادکان بازدید کردند.

 

مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان در این بازدید که از مدارس در دست ساخت برادران قصاب،دبستان سبحان،پروژه شهرک نیک روز،پروژه 12 کلاسه روستای کشف و پروژه کال زرکش  انجام پذیرفت: دستورات لازم جهت تسریع در انجام کار ساخت و تحویل پروژه ها را تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید صادر کرد.

مهندس حسین پور در این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت پروژه های در دست احداث در منطقه تبادکان گفت: منطقه تبادکان با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی و ساخت و سازها در اولویت  تمامی برنامه های اداره کل نوسازی مدارس  استان قرار دارد و تمام سعی و تلاش خود را در رفع کمبود فضای آموزشی این منطقه  به کار گرفته ایم.

وی همچنین، ضمن بازدید از برخی مدارس تخریبی منطقه مانند دبستان طلیعه،دبستان هاجر،دبیرستان دوره اول حضرت سجاد(ع) و دبیرستان اسعدی  در خصوص توسعه طبقه سوم دبیرستان اسعدی،طبقه دوم دبستان رمضانعلی حسینی روستای کاظم آباد  و همچنین کمک به تکمیل پروژه کال زرکش قول مساعدت داد.

علی ابری اول مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان  در حاشیه این بازدید در خصوص  پروژه های در دست ساخت منطقه تبادکان گفت: در حال حاضر 20 پروژه خیر ساز و حدود10مورد فضای آموزشی دولت ساز در دست احداث می باشد.

علی ابری مشکل عمده منطقه تبادکان را از لحاظ فضای آموزشی،افزایش و رشد ناگهانی جمعیت دانش آموزی  برشمرد و افزود: با توجه به مهاجرت به حاشیه شهر و ساخت شهرک های زیادی که در حاشیه شهر مشهد در حال  انجام است می بایست برنامه ریزی لازم جهت تامین فضای آموزشی در این منطقه بزرگ انجام پذیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه انبوه سازی غریب به 5 هزار واحد مسکونی  بدون ایجاد فضای آموزشی در حاشیه شهر انجام پذیرفته،  علی رغم تلاش های دولت کریمه  جمهوری اسلامی ایران باز هم با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه  هستیم و مجاهدت ها و اقدامات خداپسندانه خیرین مدرسه ساز هم نتوانسته به تعداد جمعیت در حال رشد،  فضای آموزشی، فراهم آورد.

وی گفت: وضعیت مدارس شهری با توجه به کمبود فضای آموزشی تقریبا صدردصد به دوشیفت تبدیل شده و سرانه متراژ فضای آموزشی منطقه تبادکان درقیاس با استان بسیار پایین است.

وی در خصوص راهکارهای پیشنهادی در خصوص رفع مشکلات موجود، بیان داشت:در زمان کنونی نیاز است  در کنار اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره کل نوسازی دیگر نهاد ها هم ورود پیدا کنند تا بتوانیم در راستای رفع چالشها اقدامات موثری انجام دهیم.

به اشتراک بگذارید :