27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۴:۴۳:۱۶
کد مطلب:  JngUDto8
مدیرکل فرهنگی ، هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش :
امروز، روز برنامه ریزی اقتصادی بوده و باید اردوگاه های دانش آموزی درآمدزایی کنند اما در نظر داشته باشند که کار را فدای درآمدزایی نکنند

مهدی علی اکبر زاده ، مدیرکل فرهنگی ، هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در اختتامیه دومین دوره آموزشی مدیران اردوگاه های دانش آموزی سراسر کشور در اردوگاه کشوری شهید بهشتی شهر ابریشم اصفهان گفت : امروز، روز برنامه ریزی اقتصادی بوده و باید اردوگاه های دانش آموزی درآمدزایی کنند اما در نظر داشته باشند که کار را فدای درآمدزایی نکنند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مدیرکل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش  در آئین اختتامیه دومین دوره آموزشی مدیران اردوگاه های دانش آموزی سراسر کشور در اردوگاه کشوری شهید بهشتی شهر ابریشم اصفهان ، از همه دست اندرکاران برگزاری این دوره آموزشی به ویژه مدیرکل آموزش و پرورش و همکارانشان و مسئول اردوگاه شهید بهشتی تشکر کرد و گفت: شما مسئولان اردوگاه های دانش آموزی در اقصی نقاط کشور، برای انجام کار با آرامش، باید همه قوانین مربوط به اردوگاه ها را مطالعه و در صورت نیاز، با حقوق دانان مشورت کرده و بدین سان، اطلاعات تخصصی خود را در این راستا افزایش دهید تا دیگر نگرانی نسبت به کاری که اعتقاد داشته و دوست دارید نداشته باشید.

مهدی علی اکبرزاده مسئولان اردوگاه های دانش آموزی را به انجام اقداماتی برای ایجاد تنوع، زیبازسازی، صرفه جویی در مصرف آب و برق و ... توصیه کرد و گفت: از هنرجویان در شهرهایی که هنرستان دارد استفاده و با دعوت و برگزاری اردوهای جهادی از آنان بخواهید دیوارهای اردوگاه را نقاشی کنند.

وی با بیان اینکه آمار ظرفیت پذیرش اردوگاه های دانش آموزی سراسر کشور مشخص است یادآور شد: میزان ورود و خروج دانش آموزان به اردوگاه را ثبت و به مسئولان برای ارزیابی بیشتر ارائه دهید.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر صرفه جویی انرژی در اردوگاه های دانش آموزی گفت: در برخی از خانه های معلم و اماکن عمومی، یخچال ها خالی، ولی روشن است و انرژی هدر می رود. از سوی دیگر اردوگاه ها باید به دنبال استفاده از لامپ های کم مصرف رفته و استفاده بهینه آب را مدنظر داشته باشند و به هنگام تخلیه اتاق ها باید از تمیزی اتاق آگاه بوده، که زباله ها جمع آوری شده باشد  و این امر به مربیان و دانش آموزان گوشزد شود.

علی اکبرزاده معتقد است: آینده جامعه به محیط زیست بستگی داشته و اردوگاه ها نیز می توانند اردوهای زیست محیطی برگزار کنند.

وی از روسای اردوگاه های دانش آموزی خواست تا فعالیت های انجام شده را مستندسازی و ذخیره و آلبوم و آرشیوی از اقدامات انجام شده که افتخار آن هاست تهیه کنند.

مدیرکل فرهنگی و هنری و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه انتظار نصب وسایل بازی در اردوگاه ها را نداریم گفت: در اردوگاه های دانش آموزی حداقل باید وسایلی که به تمرکز فکری دانش آموزان کمک کند داشته باشیم.

علی اکبرزاده افزود: اردوگاه های دانش آموزی در سراسر کشور، می توانند از طریق آموزش و پرورش وسایل مازاد خود را به صورت تهاتری در اختیار یکدیگر قرار دهند و این کار ارزشمند در اردوگاه های دانش آموزی به فرهنگ مبدل گردد.

وی گفت: امروز، روز برنامه ریزی اقتصادی بوده و باید اردوگاه های دانش آموزی درآمدزایی کنند اما در نظر داشته باشند که کار را فدای درآمدزایی نکنند.

مدیرکل فرهنگی و هنری و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به روسای اردوگاههای دانش آموزی گفت: دانش آموز همیاران اردوگاه را تشکیل داده و از نظرات آنان در روند فعالیت ها، بهره گیری کنید.

علی اکبرزاده در پایان از روسای اردوگاه های دانش آموزی خواست تا علی رغم همه مشکلاتی که دارند، بردباری و صبوری را در انجام فعالیت ها مدنظر داشته و همواره با چهره ای پرنشاط و بشاش، با دانش آموزان در اردوگاه، برخورد کنند.

 

به اشتراک بگذارید :